copyright.ua
    реєстрація авторського права телефон      реєстрація авторського права telegram      реєстрація авторського права viber.svg

Авторське право на музику

авторське право на музику Авторське право на музику — це сукупність особистих немайнових прав та майнових прав інтелектуальної власності Автора чи Співавторів цього музичного твору.
 Регулюються авторські права на музику так само як і права на будь-який інший твір (письмовий твір, усний твір, образотворчий тощо) діючим законодавством, до якого входять як міжнародні угоди, так і чинні закони України. В першу черг це Закон "Про авторське право та суміжні права" (далі скорочено — Закон про авторське).Таким чином, авторські права композитора на музику — такі самі, як і права письменника, скульптора чи художника на їх твори. Закон про авторське також встановлює, що Автор музики спеціально створеної для аудіовізуального твору (тобто — фільму, відео, музичного кліпу тощо) є також Співавтором цього аудіовізуального твору.
 Виникає авторське право на музику внаслідок самого факту створення цього музичного твору, діє з моменту створення твору та не вимагає обов'язкової реєстрації або дотримання обов'язкових формальностей.
 Моментом створення музичного твору є момент надання твору матеріальної форми (електронна, цифрова, письмова тощо).При цьому пункт 5, ч. 1, статті 8 Закону про авторське каже, що до музичних творів відноситься музика як з текстом, так і без нього.

Реєстрація авторського права на музику тут!
Зателефонуйте 063 267 80 37, напишіть у Viber або у Telegram


 ТЕРМІНИ на реєстрацію авторських прав на музику:
Стандартно процедура триває 2 - 2,5 місяці. Іноді буває і швидше.

 Вартість / ціна реєстрації прав на музику:
• Для фізичної особи реєстрація авторських прав складає 2100 грн.
• А для юридичної особи складає 3000 грн. Бо є ПДВ.


  Для реєстрації Ваших прав на музику потрібно:

  • 1) Довіреність на юриста Агентства, який представлятиме Ваші інтереси щодо реєстрації музики;
  • 2) Примірник музичного твору в електронному вигляді, а саме:
    - або у вигляді фотокопії чи сканкопії нотного запису;
    - надрукованого тексту до музики (якщо він є) у вигляді фотокопії чи сканкопії; - або самого музичного твору, зафіксованого у вигляді електронного запису (або звукозапису або відеозапису) обов'язково у форматах mp3, avi, mkv, mp4.
  • 3) Інформація про Автора / Співавторів, про дату завершення роботи над твором (відомості про оприлюднення музичного твору);
  • 4) Оплату збору за державну реєстрацію авторського права на музичний твір;
  • 5) Оплата наших послуг.


      Охорона прав на музику.
    Охороняються музичні твори як об'єкти авторського права без виконання якихось особливих формальностей щодо них та незалежно від їхньої завершеності, призначення, цінності тощо, а також способу чи форми їх вираження. Але наша добра порада: Хочете мати права — отримайте документ про це! Реєстрація авторського права на музику відбувається шляхом подання Заявки на реєстрацію об'єкта авторського права та отриманням Свідоцтва про авторське право на твір.


      Фіксація авторського права Композитора / Автора музичного твору.
    Найпростіший спосіб фіксації прав Композитора / Автора музичного твору є оприлюднення музичного твору шляхом його розкриття публіці. Таке оприлюднення може бути здійснене або самим Автором музики, або виконавцем за згодою Автора чи іншого суб’єкта авторського права. Найкраще, коли Автор фіксує (свідки, відеозапис) дату, коли він вперше зробить твір публічно доступним. Оприлюднення музики шляхом її публічного виконання, публічного опублікування, показу, публічної демонстрації, публічного сповіщення тощо


      Що є використанням музичного твору?
    Ст. 15 Закону про авторське, розглядаючи питання щодо способів та форм використання музичного твору, дає неостаточний перелік таких випадків:
    • опублікування (випуск музичного твору у світ у вигляді нотного запису);
    • відтворення музичного твору будь-яким способом та у будь-якій формі;
    • перероблення, адаптація, аранжування та інші зміни музичного твору;
    • включення складовою частиною до збірників музичних творів;
    • публічне виконання музичного твору;
    • продаж музичного твору в будь-якому вигляді та на будь-якому носії, передача в наймання (оренду) тощо;
    • імпорт екземплярів музичного твору, екземплярів його перероблення тощо.



      Публікація (видання) музичного твору найчастіше відбувається шляхом видання у вигляді партитури або будь-якого іншого нотного запису та розповсюдження екземпляри цього видання. Законодавство України про авторське право передбачає, що у цьому випадку між автором музики (композитором та видавцем має бути укладено Авторський договір, у якому сторони обумовлюються ті права, які передаються на цю музику. А саме: обсяг та тираж видання; винятковість чи не винятковість переданих прав; територія розповсюдження; терміни виконання договору (виходу видання у світ); порядок, розмір та форма оплати (паушальні платежі та роялті) тощо.


      Публічне виконання музичного твору.
    Воно може відбуватися у різний спосіб: як самостійно (зі сцени) так, наприклад, у складі іншого твору (наприклад — театральної постановки). Організатори виступу (або власники концертного майданчика) та виконавець музичного твору мають отримати дозвіл Композитора на виконання його твору. Те саме стосується будь-яких інших видів виконання. Театр також має укласти з композитором (або з його представником) договір на публічне виконання або інше використання музичного твору у виставі. У цьому випадку ст. 21 Закону України "Про авторське право та суміжні права" передбачає і вільне використання музичного твору із зазначенням імені автора. Це виконання обмежене випадками публічного виконання музичних творів під час офіційних та релігійних церемоній або під час похорону в обсязі, виправданому характером таких церемоній.

      Запис фонограми.
    При запису фонограми музичного твору її Виробник зобов'язаний укласти письмовий Договір з Композитором, як власником авторських прав на музику. Найчастіше майнові права автора на звукозапис передаються видавцю нот за письмовим Договором. А далі Виробник фонограми повинен звертатися за отриманням права на запис та подальше тиражування до Видавця, який, якщо це зазначено в договорі між останнім та Композитором, здійснює розрахунки з Автором за відплатну передачу прав на запис фонограми.
    Виробнику фонограми також слід пам'ятати, що до його обов'язків згідно із Законом про авторське входить як укладення Договору з самим Автором музичного твору, так і укладення Договору з виконавцем, у якого виникають вже свої авторські права на виконання. У таких Договорах повинні враховуватися як умови самого виробництва фонограми (запису), так і умови її подальшого поширення (види носіїв фонограми; тираж та територія її поширення, порядок, розмір та форма оплати тощо). Аналогічні вимоги діють і до виробників аудіовізуальних творів (теле-, відео- та кінофільмів), які повинні укладати письмові Договори з власниками майнових авторських прав.

    Ми здатні захистити Ваші права та інтереси!


  • Copyright-Блог
    Реєстрація авторського права у США стає все більш актуальною. Україна все ближче до Сполучених Штатів Америки. Туди рухаються бізнес, авторі, виконавці. Тому і авторські права мандрують у США.
    Читати
    Как правильно подать заявку на регистрацию авторского права на служебное произведение? Какие документы необходимы для этого? Давайте разбираться вместе!
    Читати

    Правове регулювання авторського права на аудіовізуальні твори в Сполучених Штатах Америки є одним із найпрогресивніших у світі, враховуючи стрімкий розвиток аудіовізуальної індустрії в США.

    Читати

    Розкрутка сайту без порушень Закону – що потрібно знати власнику?

    Читати
    Зареєструвати свої авторські права чи отримати дозвіл на використання прав іншої особи?
    Читати
    Архів Блогу

    Статті

    Авторське право у онлайн-бізнесі є адською сумішшю прав різноманітних митців та авторів, яке до того це приправлено  сумішшю прав на різні об'єкти права інтелектуальної власності. Який вплив справили гучні судові справи у США на розвиток авторського права? Про це і  читаємо у цій Статті....

    Читати

     Сайти стали буденністю нашого життя. Погода, новини та гороскопи – все там! Інтернет разом із величезною кількістю сайтів назавжди увійшов у наше життя. Автори пишуть, створюють цікавий зміст – контент. Та отримують авторське право на створене. А цікавий контент – крадуть. Нахабно і безсовісно....

    Читати
    Архів Статей

    Агентство Українські торговельні марки
    © Яна Кондратюк, 2005-2024
    Контактний телефон
      copyright telefon      copyright telegram      copyright viber.svg
    отправить письмоinfo@tm.ua
    Умови використання цього сайту Політика конфіденційності Заява про відмову від відповідальності