Авторське право і суміжні права - тематичні сайти
Є очевидним, що питання безпосередньо про авторське право, так і про реєстрацію авторських прав є актуальними у складні часи технологічного пірацтва та незаконного використання творів Авторів. Тому ми публікуємо деякий перелік сайтів, які можуть допомогти Вам розібратися у правах Автора та захистити свої права. Почнемо з міжнародних організацій.Міжнародні організації та авторське право
• WIPO Copyright. The World Intellectual Property Organization. Всесвітня організація інтелектуальної власності, сторінка про авторське право. З точки зору WIPO право Автора на твір або Авторське право - це частіше за все юридичний термін. Його застосовують для позначення прав, які мають Автори творів на свої літературні та мистецькі твори. Такими творами можуть бути картини, книги, музика, скульптура, фільми та комп'ютерні програми, бази даних, технічні креслення тощо.
• Your Europe. Офіційний сайт Європейського Союзу, розділ про Copyright. Щодо прав Автора сайт Європейського Союзу інформує, що створення оригінального літературного, наукового та художнього твору, захищено авторським правом. Ніхто, крім вас, не має права робити твір загальнодоступним або відтворювати його. У країнах ЄС авторське право захищає вашу інтелектуальну власність протягом 70 років після вашої смерті або 70 років після смерті останнього автора, що залишився живим, у разі твору, створеного у співавторстві. За межами ЄС, у будь-якій країні, яка підписала Бернську конвенцію, термін дії захисту авторських прав може бути різним, але він триває не менше 50 років після смерті Автора. У кожного Автора є наступні виняткові права:
> економічні права, які гарантують Автору контроль над твором та винагороду шляхом продажу чи ліцензування за використання твору;
> моральні права, як право заявляти про авторство (право атрибуції) та забороняти зміну вашого Твору(право на цілісність).
• EUR-Lex. EUR-Lex — це онлайн-шлюз до законодавства Європейського Союзу. Він забезпечує офіційний і найповніший доступ до правових документів Євроспільноти. Він доступний усіма 24 офіційними мовами ЄС і оновлюється щодня. Хто керує EUR-Lex? EUR-Lex керує Офіс публікацій Європейського Союзу.
• European Court of Human Rights - European Court of Human Rights Council of Europe (Європейський суд з прав людини Ради Європи). Суд розробив ясну та послідовну систему управління Позовами, що включає низку кроків та процедур, які дотримуються для забезпечення ефективної обробки справ. Методи роботи Суду засновані на Конвенції, Регламенті Суду, конкретних правилах, розроблених після прийняття послідовних протоколів, що додаються до Конвенції, практики та інструменти, які використовуються суддями та посадовими особами Секретаріату для ефективної обробки справ.
• WTO - The World Trade Organization - Світова організація торгівлі (СОТ). Вона займається глобальними правилами торгівлі між країнами. Його основна функція полягає в забезпеченні того, щоб торгівля проходила якомога легше, передбачувано та вільно. Ви подумаєте, а що поєднує права Автора та торгівлю? Справа у тому, що під егідою СОТ діє TRIPS Agreement - Угода ТРІПС. Вона набула чинності 1 січня 1995 року та на сьогоднішній день є найбільш всеосяжною багатосторонньою угодою в галузі інтелектуальної власності. Сфери інтелектуальної власності, які він охоплює, це: авторське право та суміжні права (тобто права виконавців, виробників звукозаписів та організацій мовлення); торгові марки, географічні зазначення, включаючи найменування місць походження; промислові зразки; патенти, включаючи захист нових сортів рослин; компонування інтегральних схем; та нерозкриту інформацію, включаючи комерційну таємницю та дані випробувань. Корисна для Авторів Угода!
• IFRRO - The International Federation of Reproduction Rights Organisations - Міжнародна федерація організацій прав на відтворення. Місія IFRRO полягає в розробці та просуванні ефективного колективного управління правами, щоб гарантувати цінність авторських прав авторів і видавців. IFRRO бореться за авторське право, колективне управління та відплатне використання текстових та графічних творів. Головний офіс - Brussels, Belgium.
• IFPI - The International Federation of the Phonographic Industry - Міжнародна федерація фонографічної промисловості. IFPI – це голос світової індустрії звукозапису. IFPI та її мережа національних груп та місцевих асоціацій представляють інтереси близько 8000 членів по всьому світу. Головний офіс та Секретаріат (IFPI London) - London, United Kingdom.
• SCAPR - The the international association for the development of the practical cooperation between performers’ collective management organisations (CMOs), Міжнародна асоціація з розвитку практичної співпраці між організаціями колективного управління виконавцями (ОКУ). SCAPR представляє 61 ОКУ із 45 країн. SCAPR – це неприбуткова організація, розташована в Брюсселі, Бельгія. Діючи як міжнародна платформа для розвитку практичної співпраці між організаціями колективного управління виконавцями (CMO), SCAPR прагне покращити міжнародний обмін даними та виплати прав виконавців. Головний офіс - Brussels, Belgium.
Сайти США з авторського права і суміжних прав
• Copyright.gov - United States Copyright Office, Бюро авторських прав США. Сполучені Штати Америки, це країна, де поважають майнові і немайнові права людини, а також право бути Автором. Сайт U.S. Copyright Office приділяє захисту прав Автора серйозну увагу. Бюро авторських прав США — структурна частина Бібліотеки Конгресу, урядовий орган Сполучених Штатів. Бюро захисту авторських прав США заохочує творчість і вільне самовираження, керуючи національними законами про авторське право та надаючи неупереджені експертні поради щодо законодавства та політики щодо авторського права на благо всіх. Станом на 10.10.2024 штат Бюро налічує близько 450 осіб. Бюро щорічно розглядає сотні тисяч заяв про авторські права, що призводить до середнього понад півмільйона реєстрацій на рік. Конгрес також делегував Бюро повноваження з авторських прав щодо розробки правил, які стосуються багатьох областей авторського права. Реєстрація авторських прав у США - основний спосіб міжнародної фіксації своїх прав. І ми це зробимо для Вас!
• CISAC - The International Confederation of Societies of Authors and Composers – Міжнародна конфедерація товариств авторів і композиторів. CISAC є провідною мережею авторських товариств у світі. CISAC - найбільша у світі мережа у творчому секторі, що об'єднує 227 товариств у 116 країнах. CISAC представляє понад 5 мільйонів творців з усіх географічних регіонів і всіх мистецьких репертуарів; музика, аудіовізуальні засоби, драма, література та образотворче мистецтво. CISAC очолює шведський автор пісень, музикант, співак, гітарист, продюсер і член шведської музичної групи ABBA Бйорн Ульвеус. Головний офіс - Neuilly-sur-Seine, France.
• SESAC - Society of European Stage Authors and Composers, Сполучені Штати Америки. SESAC — це організація з прав на виконання, визнана Бюро авторських прав США, і якщо ваші клієнти можуть слухати музику у вашому бізнесі, то вам, імовірно, потрібно отримати ліцензію на виконання музики. Теоретично це - "Товариство із захисту авторських прав європейських музичних авторів та композиторів". Але незважаючи на назву, SESAC займається захистом авторських прав музикантів, поетів-піснярів та видавців саме у Сполучених Штатах Америки. Офіси - New York - USA, London - England, Munich - Germany.
• BMI - Broadcast Music, Inc., Сполучені Штати Америки. BMI було засновано з метою представляти авторів пісень у нових жанрах, таких як джаз, блюз і кантрі, і захистити публічне виконання їхньої музики. Наразі BMI є найбільшою організацією з прав на музику в США, яка продовжує розвивати нові таланти та нову музику. BMI підтримує своїх авторів пісень, композиторів і видавців, піклуючись про важливий аспект їх кар’єри – отримання грошей. BMI підтримує компанії та організації, які відтворюють музику публічно, пропонуючи загальні музичні ліцензії, які дозволяють їм грати понад 22,4 мільйона музичних творів. Обидва відносини економлять час і гроші.
• ASCAP - The American Society of Composers, Authors and Publishers - Американське товариство композиторів, авторів та видавців. АСКАП - це організація захисту прав виконавців, що об'єднує понад мільйон авторів пісень, композиторів і музичних видавців. Головний офіс - Сполучені Штати Америки.
• AllTrack - AllTrack Music Rights Inc. Позіціонує себе як всесвітня організація з прав на виконання PRO з повним спектром послуг. AllTrack виплачує своїм членам роялті за виконання на основі ліцензійних зборів, які вона збирає з підприємств та заходів. AllTrack створений спеціально для обслуговування незалежних творців музики – артистів, авторів пісень, композиторів та продюсерів. Атакож незалежних видавців, які обслуговують цих творців. Свою місію ця організація бачить в тому, щоб розвивати справедливу, ефективну та прозору екосистему прав на музику через розвиток трансформаційних технологій. AllTrack прагне розробляти технології, які розширюють можливості сервісів, орієнтованих на творців, та покращують загальну музичну екосистему.
Тлумачення щодо RRO - The Performance rights organisation. У деяких країнах PRO називаються Організаціями колективного управління авторськими правами (ОКУ, як це в Україні). Або Агентствами по збору оплат щодо авторських прав. РРО представляють твори, що розповсюджуються через такі носії, як компакт-диск, аудіокасета чи комп’ютерний файл, а не використання творів у публічних місцях. Глобальним керівним органом для PRO є CISAC зі штаб-квартирою у Франції, до складу якого входять 227 громадських членів у 116 країнах. Термін Організація колективного управління авторськими правами (ОКУ) є більш загальним терміном, ніж PRO. Оскільки він не обмежується тільки виконаннями і включає організації, що займаються не тільки правами на виконання (відтворення), а також іншими сферами авторських і суміжних прав.
Замовити реєстрацію Авторського права у США!
Телефонуйте нам 063 267 80 37, напишіть у Viber або у Telegram
Корисні українські сайти
• Реєстрація авторських прав в Україні та у США з Адвокатом. Агенція Адвоката та Патентної повіреної Яни кондратюк. Невеличка, але ефективна та професійна команда по реєстрації авторського права в Україні та у США. Крім того, Агенція пропонує реєстрацію торгової марки, патенти на винахід та патенти на корину модель.
• Офіційна реєстрація авторського права з фахівцями Copyright - Київ. Агентство УКРАЇНСЬКІ ТОРГОВЕЛЬНІ МАРКИ Багаторічний лідер у реєстрації реєстраціїавторського права, прав на торгові марки, реєстрації патентів та отримання штрих-коду. Агентство успішно зареєструвало сотні обєктів авторських прав, патенти на винахі, понад 5000 торгових маорок як в Україні, так і в інших країнах. Патентний повірений Агентства Кондратюк І.В має досвід понад 20 років у патентній справі.
• Авторське право з Trademark.ua - приватний сайт Патентного повіреного Кондратюка Ігоря Вікторовича. Кваліфікація вища за вартість послуг. Але воно того вартує - на Вас працює персональный Патентний повірений!
• Реєстрація доменів. Найстаріший сайт уанету про домени - DomenUA.com.ua. Навіть розкручування не вимагає, тому що в силу давності займає міцні позиції на запит реєстрація доменів. Так, це не тематичний сайт. Але наш. І ми його любимо, а тому підтримуємо хоча б посиланням! :)
Сайти українських Організацій колективного управління правами Авторів
• УЛАСП – легальна музика. Громадська спілка "Українська ліга авторських та суміжних прав". Позіціонує себе як ОКУ в сферах:
1) у будь-якій сфері добровільного колективного управління;
2) у таких сферах розширеного колективного управління:
- публічне виконання музичних недраматичних творів з текстом і без тексту, включно з тими творами, що включені до складу аудіовізуальних творів;
- публічне сповіщення музичних недраматичних творів з текстом і без тексту, включно з тими творами, що включені до складу аудіовізуальних творів, крім кабельної ретрансляції;
- право на справедливу винагороду, спільну для виконавців та виробників фонограм (відеограм), за публічне виконання фонограм і зафіксованих у них виконань чи публічну демонстрацію відеограм і зафіксованих у них виконань, опублікованих для використання з комерційною метою;
- право на справедливу винагороду, спільну для виконавців та виробників фонограм (відеограм), за публічне сповіщення фонограм і зафіксованих у них виконань, відеограм і зафіксованих у них виконань, опублікованих для використання з комерційною метою, крім кабельної ретрансляції.
3) у таких сферах обов’язкового колективного управління:
- право слідування щодо творів образотворчого мистецтва;
- репрографічне відтворення творів та їх частин (уривків);
- відтворення в домашніх умовах і в особистих цілях творів, виконань, зафіксованих у фонограмах, відеограмах, їх примірниках, а також аудіовізуальних творів та їх примірників;
- кабельна ретрансляція об’єктів авторського права і (або) суміжних прав, крім прав організацій мовлення щодо їхніх власних програм (передач) мовлення.
• АРМА Україна - Спілка об’єднань громадян "Асоціація з управління аудіовізуальними правами "АРМА-Україна"". Асоціація створила Центр правової та освітньої підтримки працівників аудіовізуальної сфери, які постраждали внаслідок військової агресії з боку російської федерації. В рамках роботи Центру пропонується безоплатна правова допомога
• УМА - Громадська спілка "Український музичний альянс". Позіціонує себе як ОКУ в сферах:
1) у будь-якій сфері добровільного колективного управління;
2) у таких сферах розширеного колективного управління: право на справедливу винагороду, спільну для виконавців та виробників фонограм (відеограм), за публічне сповіщення фонограм і зафіксованих у них виконань, відеограм і зафіксованих у них виконань, опублікованих для використання з комерційною метою, крім кабельної ретрансляції.
3) у таких сферах обов’язкового колективного управління:
репрографічне відтворення творів та їх частин (уривків);
відтворення в домашніх умовах і в особистих цілях творів, виконань, зафіксованих у фонограмах, відеограмах, їх примірниках, а також аудіовізуальних творів та їх примірників; кабельна ретрансляція об’єктів авторського права і (або) суміжних прав, крім прав організацій мовлення щодо їхніх власних програм (передач) мовлення.
• USMTA - Громадська спілка "Українське товариство музичних та театральних авторів". Позіціонує себе як ОКУ в сферах:
1) у будь-якій сфері добровільного колективного управління;
2) у таких сферах розширеного колективного управління:
- публічне виконання музичних недраматичних творів з текстом і без тексту, включно з тими творами, що включені до складу аудіовізуальних творів;
- публічне сповіщення музичних недраматичних творів з текстом і без тексту, включно з тими творами, що включені до складу аудіовізуальних творів, крім кабельної ретрансляції.
• УААСП - Громадська організація "Українська агенція з авторських та суміжних прав". УААСП – організація колективного управління правами авторів музичних, літературних, драматичних та інших творів мистецтва і науки. Та єдина в Україні ОКУ, що управляється виключно авторами. УААСП – член Міжнародної конфедерації товариств авторів та композиторів CISAC, управляє майновими правами сотень українських авторів, а також представляє на території України інтереси мільйонів зарубіжних правовласників на підставі договорів про взаємне представництво з іноземними авторсько-правовими організаціями.
Зрозуміло, що вищевикладений перелік міжнародних та українських організацій є неповним та потребує додавань. Будемо раді, якщо Ви напишите нам цікаві посилання у Viber або у Telegram. Заздалегідь дякуємо!
З питань розміщення та обміну посиланнями, просимо звертатися по email