copyright.ua
    реєстрація авторського права телефон      реєстрація авторського права telegram      реєстрація авторського права viber.svg

Авторське право на фільм, відео та ролики на YouTube

авторське право на фільми відео та ролики youtube

  На цій сторінці мова піде про повсякденні для нас речі - фільм, відеофільм чи ролик для YouTube. Крім цього, сюди ще телешоу, телепередачі, різні кліпи тощо. Ми дивимося їх на смартфнах, у кіно чи вдома на моніторах, планшетах та будь-яких інших екранах. Ці об'єкти належать до такогоособливого об'єкта авторських прав, як аудіовізуальні твори.

  Що таке Аудіовізуальний твір?
Першочергово це - твір, утворений послідовними кадрами поєднаними в послідовні епізоди. А по-друге - це твір зі звуковою доріжкою (аудіо доріжкою) або без неї. Та, по-третє, ці послідовні кадри (візуальний ряд) та звукова доріжка (за її наявності) поєднані між собою єдиним та цілісним творчим задумом. Крім того, цей твір повинен бути доступним для перегляду на якомусь певному виді екрану, на якому ці послідовні кадри (візуальний ряд) створюють рухоме зображення.

Авторські права на фільм, згідно із Законом України "Про авторське право та суміжні права", належать до авторських прав на аудіовізуальні твори (далі скорочено - АВП). Аудіовізуальні твори особливі тим, що обов'язково фіксується на якомусь матеріальному носії. Таким носієм АВП може бути будь-що: ЦД або ДВД, будь-який знімний носій, навіть та ж флешка. В основному АВП фіксуються на компакт-диску або ДВД-диску, магнітній, кіноплівці або відеоплівці тощо. або у вигляді серії послідовних кадрів (зображень), або у вигляді аналогових або дискретних сигналів, Ці зображення або сигнали є рухомими зображеннями як зі звуковим супроводом, так і без нього. Особливістю АВП є те, що відтворення цього об'єкта авторських прав можливе лише за допомогою екрана. Тільки на ньому можуть бути відображені рухомі зображення аудіовізуального твору.

Як зареєструвати Авторські права на відео або ролик для Ютуба?
Зателефонуйте 063 267 80 37, напишіть у Viber або Telegram


Відповідно до Закону України Про авторське право та суміжні права" видами аудіовізуального твору є різного роду фільми: кінофільми, телефільми, відеофільми, діафільми, слайд-фільми тощо. Вони можуть бути ігровими, анімаційними (мультиплікаційними), неігровими чи іншими. Хоча вони прямо і не передбачені в Законі, але видами аудіовізуального твору є телепрограми, телепередачі, різні кліпи, якщо вони записані на носії.

Відеограма - відеозапис на відповідному матеріальному носії (магнітній стрічці, магнітному диску, компакт-диску, комп'ютерному засобі запису інформації тощо) виконання або будь-яких рухомих зображень (зі звуковим супроводом або без нього), крім зображень у вигляді запису, що входить до аудіовізуального твору. Відеограма - це вихідний матеріал для виготовлення копій.
Продюсер аудіовізуального твору - особа, яка організує або організує та фінансує створення аудіовізуального твору;

Публічна демонстрація аудіовізуального твору, відеограми - публічне одноразове або багаторазове подання публіці за згодою суб'єктів авторського права та (або) суміжних прав у приміщенні, де можуть бути присутні особи, які не належать до кола сім'ї або близьких знайомих цієї сім'ї аудіовізуального твору або зафіксованого у відеограмі виконання або будь-яких рухомих зображень;


Публічний показ - будь-яка демонстрація оригіналу або екземпляра твору, виконання, фонограми, відеограми, передачі організації мовлення за згодою суб'єктів авторського права та (або) суміжних прав безпосередньо або на екрані за допомогою плівки, слайду, телевізійного кадру та т.п. (за винятком передачі в ефір або кабелями) або за допомогою інших пристроїв або процесів у місцях, де присутні або можуть бути присутні особи не з кола сім'ї або близьких знайомих цієї сім'ї. Публічний показ аудіовізуального твору чи відеограми означає також демонстрацію окремих кадрів аудіовізуального твору чи відеограми без дотримання їх послідовності.

Фонограма - звукозапис на відповідному носії (на магнітній стрічці або магнітному диску, грамофонній платівці, компакт-диску тощо) виконання або будь-яких звуків, крім звуків у формі запису, що входить до аудіовізуального твору.

Відтворення екземплярів аудіовізуального твору - виготовлення одного або більше екземплярів аудіовізуального твору, у будь-якій матеріальній формі, а також його запис для тимчасового або постійного зберігання в електронній (у тому числі цифровій), оптичній чи іншій формі, яку може зчитувати машину.
Імпортер екземплярів аудіовізуального твору - український суб'єкт підприємницької діяльності, який здійснив купівлю (у тому числі з оплатою у негрошовій формі) у іноземного суб'єкта підприємницької діяльності екземплярів аудіовізуальних творів із ввезенням або без ввезення їх на митну територію України. br>
Експортер екземплярів аудіовізуального твору - український суб'єкт підприємницької діяльності, який здійснив продаж (у тому числі з оплатою в негрошовій формі) іноземному суб'єкту підприємницької діяльності екземплярів аудіовізуальних творів з вивезенням або без вивезення їх із митної території України.
>
Контрольна марка - спеціальний знак, що засвідчує дотримання авторських та (або) суміжних прав та надає право на поширення екземплярів аудіовізуальних творів.

Екземпляр аудіовізуального твору - копія аудіовізуального твору на відповідному матеріальному носії, яка виконана безпосередньо або опосередковано з цього аудіовізуального твору і містить всі зафіксовані в аудіовізуальному творі рухомі зображення чи їх частина (як зі звуком) ).
Поширення примірників аудіовізуальних творів - введення в обіг примірників аудіовізуальних творів шляхом їх продажу чи іншої передачі права власності. Поширення на території України екземплярів аудіовізуальних творів, а також їх прокат дозволяється лише за умови маркування контрольними марками.


Придбання екземпляра аудіовізуального твору, хоч і маркованого контрольною маркою, не є набуттям прав на публічне виконання, публічний показ, публічну демонстрацію, публічне повідомлення, майновий найм, побутовий або комерційний прокат записаного на цьому екземплярі ау.

Незаконне розповсюдження екземплярів аудіовізуальних творів - це розповсюдження таких екземплярів аудіовізуальних творів, упаковки яких не марковані контрольними марками або марковані контрольними марками,які мають серію чи містять інформацію, яка не відповідає носію цього екземпляра, або номер, який не відповідає даним Єдиного реєстру одержувачів контрольних марок. Таке порушення тягне за собою накладення штрафу від десяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією цих примірників аудіовізуальних творів. Та ж дія, вчинена особою, яка протягом року була піддана адміністративному стягненню за одне з правопорушень, зазначених вище - тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до двохсот не оподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією цих екземплярів аудіовізуальних творів.

  Авторами аудіовізуального твору є:
 а) режисер-постановник цього фільму;
 б) автор сценарію та (або) текстів, діалогів фільму;
 в) автор спеціально створеного для аудіовізуального твору  музичного твору з текстом або без нього;
 г) художник-постановник;
 д) оператор-постановник.
Одна і та сама фізична особа може поєднувати дві або більше з наведених вище авторських функцій.
Якщо в Авторському договорі про створення аудіовізуального твору не передбачено інше, то автори, які зробили свій творчий внесок або зобов'язалися зробити такий внесок у створення аудіовізуального твору і передали майнові права організації або особі , які здійснюють виробництво аудіовізуального твору, чи продюсеру аудіовізуального твору - то все, що їх матеріальні авторські права перейшли до організації (продюсеру). І автори не мають права заперечувати проти виконання цього твору, його відтворення, поширення, публічного показу, публічної демонстрації, публічного сповіщення, а також субтитрування та дублювання його тексту, крім права на окреме публічне виконання музичних творів, включених в аудіовізуальний твір. За кожне публічне виконання, показ, демонстрацію або оповіщення аудіовізуального твору, його здачу у майновий найм та (або) комерційний прокат його примірників за всіма авторами аудіовізуального твору зберігається право на справедливу винагороду, яка розподіляється та виплачується організаціями колективного управління чи іншим способом. Звичайно ж, якщо автор та організації не обговорять у договорі інше.

авторське право на аудіовізуальний твір Автори, твори яких увійшли як складова частина до аудіовізуального твору, зберігають авторське право на свій твір і можуть самостійно використовувати його незалежно від аудіовізуального твору в цілому. Звичайно, якщо авторським договором з організацією (продюсером), що здійснює виробництво аудіовізуального твору, не передбачено інше.

У разі, якщо виконання (наприклад, пісня) використовується в аудіовізуальному творі, вважається, що виконавець передає організації, яка здійснює виробництво аудіовізуального твору, або продюсеру аудіовізуального твору всі майнові авторські права на виконання, якщо інше не передбачено договором.

Авторське право на фільм не поширюється на: ідеї або концепції АВП як такі. Таким чином, режисери, постановники та інші автори цього фільму повинні розуміти, що якщо вони у своєму аудіовізуальному творі виклали спосіб боротьби за краще майбутнє в Україні або всьому світі, то цей спосіб не охоронятиметься. Часто у наших клієнтів виникає, наприклад, питання реєстрації авторських прав на ідею телепередачі за допомогою реєстрації авторських прав на сценарій як літературний твір. На жаль, ще раз наголосимо, що сама ідея передачі (наприклад розіграш призів за допомогою куль лототрону) не охоронятиметься. Сценарій охоронятиметься лише як літературний твір.

Охороняються АВП як об'єкти АП, тобто. - без виконання якихось особливих формальностей щодо них і незалежно від їхньої завершеності, призначення, цінності тощо, а також способу або форми їх вираження. Але фахівці нашого Агентства впевнені: якщо Вас хоч найменшою мірою цікавить захист Ваших прав, то реєстрація авторських прав просто необхідна.

Реєстрація авторських прав на фільм - справа непроста. Радимо Вам поспілкуватись з нашими фахівцями. Сама процедура - реєстрація авторського права на фільм відбувається шляхом подання Заявки на реєстрацію це об'єкта АП.

Документи для реєстрації авторських прав на фільм необхідні такі:

Довіреність встановленого зразка на нашого співробітника, який представлятиме Ваші інтереси щодо реєстрації;
Заява українською мовою, яка складається у формі, затвердженій Державним департаментом інтелектуальної власності (заповнюється нашим Агентством);
Примірник фільму, записаного на електронному носії (ЦД чи ДВД);
Документи, які свідчать про факт та дату демонстрації фільму (якщо вона була і вони є);
Документ, що засвідчує перехід у спадок майнових авторських прав на фільм, якщо заявка подається спадкоємцем авторських прав на фільм;

Для реєстрації АП ми можемо для Вас: Провести консультацію щодо порядку реєстрації.

Виконати всі необхідні дії щодо підготовки документів та отримання Свідоцтва про реєстрацію авторського права на фільм.
Надіслати автору Свідоцтво про реєстрацію авторських прав на відео, фільм або ролик.


Можливо, Вам буде цікаво почитати про те, як проходить реєстрація авторських прав на музику


Copyright-Блог
Реєстрація авторського права у США стає все більш актуальною. Україна все ближче до Сполучених Штатів Америки. Туди рухаються бізнес, авторі, виконавці. Тому і авторські права мандрують у США.
Читати
Как правильно подать заявку на регистрацию авторского права на служебное произведение? Какие документы необходимы для этого? Давайте разбираться вместе!
Читати

Правове регулювання авторського права на аудіовізуальні твори в Сполучених Штатах Америки є одним із найпрогресивніших у світі, враховуючи стрімкий розвиток аудіовізуальної індустрії в США.

Читати

Розкрутка сайту без порушень Закону – що потрібно знати власнику?

Читати
Зареєструвати свої авторські права чи отримати дозвіл на використання прав іншої особи?
Читати
Архів Блогу

Статті

Авторське право у онлайн-бізнесі є адською сумішшю прав різноманітних митців та авторів, яке до того це приправлено  сумішшю прав на різні об'єкти права інтелектуальної власності. Який вплив справили гучні судові справи у США на розвиток авторського права? Про це і  читаємо у цій Статті....

Читати

 Сайти стали буденністю нашого життя. Погода, новини та гороскопи – все там! Інтернет разом із величезною кількістю сайтів назавжди увійшов у наше життя. Автори пишуть, створюють цікавий зміст – контент. Та отримують авторське право на створене. А цікавий контент – крадуть. Нахабно і безсовісно....

Читати
Архів Статей

Агентство Українські торговельні марки
© Яна Кондратюк, 2005-2024
Контактний телефон
    copyright telefon      copyright telegram      copyright viber.svg
отправить письмоinfo@tm.ua
Умови використання цього сайту Політика конфіденційності Заява про відмову від відповідальності