copyright.ua
    реєстрація авторського права телефон      реєстрація авторського права telegram      реєстрація авторського права viber.svg

Авторське право на літературні твори — вірші, оповідання, повісті, статті

авторське право на літературні твори  Авторське право на літературні письмові твори — це є сукупність особистих немайнових та майнових прав інтелектуальної власності Автора чи Співавторів цього літературного письмового твору.
 Відповідно до п. 1 ст. 433 Цивільного кодексу України (скорочено — ЦКУ) та п. 1 ст. 8 Закону України "Про авторське право та суміжні права" (скорочено — Закон про авторське право) до літературних письмових творів віднесено твори белетристики, публіцистики, наукового, технічного та іншого характеру. Безпосередньо літературними письмовими творами є: романи, поеми, статті та також інші письмові твори.
 Відповідно до п. 15 ст. 8 Закону про авторське право (скорочено — АП) охороняються також збірники таких творів - книги, брошури тощо. Також відповідно до Закону об'єктами АП є збірники творів, енциклопедії та антології, збірники звичайних даних, інші складені твори за умови, що вони є результатом творчої праці за добором, координацією або упорядкуванням змісту без порушення авторських прав на твори, що входять до них як складові частини.
 Щодо перекладів літературних письмових творів.Також відповідно до п. 16 ст. 8 Закону охороняються тексти перекладів, виконані для дублювання, озвучення, субтитрування іноземних аудіовізуальних творів. Але треба мати на увазі, що відповідно до п. 15 ст. 8 Закону Автор чи особа, яка має авторське право на цей твір може на власний розсуд дозволяти або забороняти переклад цього твору.
Реєстрація авторських прав на Ваші вірші, статті на сайті, наукові та технічні статті в пресі — це найкращий спосіб захистити Ваші права.

Як зареєструвати Авторські права на оповідання чи вірші?
Зателефонуйте 063 267 80 37, напишіть у Viber або Telegram


 ТЕРМІНИ на реєстрацію авторських прав на літературні твори:
Стандартно процедура триває 2 - 2,5 місяці. Іноді буває і швидше.

 Вартість / ціна реєстрації прав на письмові твори:
• Для фізичної особи реєстрація авторських прав складає 2100 грн.
• А для юридичної особи складає 3000 грн. Бо є ПДВ.

  Термін дії прав Автора.
На літературний письмовий твір (твори белетристики, публіцистики, наукового, технічного та іншого характеру) термін дії майнових авторських прав починається з моменту створення твору та діє протягом усього життя Автора. А далі спливає вже через сімдесят років після смерті автора. Ці 70 років відраховуються від 01 січня року, наступного за роком смерті Автора цього твору або останнього зі співавторів, який пережив інших співавторів.

  Позначення авторських прав щодо письмового твору.
Проте навіть якщо Ви ризикнете НЕ зареєструвати права на свій літературний твір, то настійно радимо при публікації проставляти знак авторського права ©, який попереджає про наявність Ви маєте ці права. Але зазвичай цього мало. Якщо Ви хочете, щоб Ваші права були захищені 100%, то тільки офіційна реєстрація Ваших прав це дозволяє.

  Реєстрація авторських прав на літературні твори (вірші, статті на сайті, наукові та технічні статті в пресі)  відбувається шляхом подання Заявки на реєстрацію об'єкта авторського права.



  Для реєстрації авторських прав на ПИСЬМОВІ ЛІТЕРАТУРНІ ТВОРИ необхідно:
 • Надати нам Довіреність на юриста Агентства, який представлятиме ваші інтереси по реєєстрації літературного письмового твору;
 • Надати нам Примірник твору (опублікованого або неопублікованого) у друкованому вигляді (не рукопис, а саме надрукований твір!) мовою оригіналу на електронному носії (фотокопія, ксерокопія, сканкопія тощо);
 • Надати нам Інформацію про Автора / Співавторів, про дату завершення роботи над твором або відомості про оприлюднення твору;
 • Зробити оплату наших послуг;
 • Надати Документ, що засвідчує перехід у спадок майнового права автора (якщо заявка подається Спадкоємцем автора) літературного твору;

  Для реєстрації авторських прав ми здійснюємо всі необхідні дії:  • Консультуємо Автора про реєстрацію об'єкта авторського права;
 • Виконуємо дії щодо правильного заповнення та подання всіх документів Заявки на реєстрацію;
 • Проводимо оплату зборів за реєстрацію;
 • Отримаємо Свідоцтво про реєстрацію авторського права на літературний твір;
 • Відправимо Автору Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір.

  Класифікація літературних жанрів
 Нормальні люди не шукають в мережі юридичні терміни щодо авторських прав. Тому ми вирішили надати невелику класифікацію літературних жанрів за типом поетичної структури як визначено у Вікіпедії. Сподіваємося, це може допомогти Авторам класифікувати свої твори.
 • Лірика: ліричний вірш, пісня, елегія, епіграма, епітафія, елогій тощо.
 • Драма: трагедія, комедія, драма, водевіль, фарс тощо;
 • Епос: епопея, казка, байка, легенда, оповідання, повість, роман, новела, новелета, художні мемуари тощо.

  Права Автора на сценарій.
Часто у наших Клієнтів виникає, наприклад, питання реєстрації ідеї телепередачі чи радіопередачі за допомогою реєстрації сценарію як літературного твору. На жаль, ще раз наголосимо, що сама ідея передачі (наприклад, розіграш призів за допомогою лотереї або відповідей на запитання) не охоронятиметься.
Охороняються письмові літературні твори як об'єкти авторського права без виконання якихось особливих формальностей щодо них і незалежно від їхньої завершеності, призначення, цінності тощо, а також способу або форми їх вираження.

 Також у нас на сайті є реєстрація авторських прав на усні твори та різного роду виступи, промови, звернення тощо. Цікавим для Вас також може бути інформація про похідні літературні твори.

 Реєстрація авторських прав - найефективніший спосіб фіксації ваших прав на об'єкт інтелектуальної власності.

Copyright-Блог
Реєстрація авторського права у США стає все більш актуальною. Україна все ближче до Сполучених Штатів Америки. Туди рухаються бізнес, авторі, виконавці. Тому і авторські права мандрують у США.
Читати
Как правильно подать заявку на регистрацию авторского права на служебное произведение? Какие документы необходимы для этого? Давайте разбираться вместе!
Читати

Правове регулювання авторського права на аудіовізуальні твори в Сполучених Штатах Америки є одним із найпрогресивніших у світі, враховуючи стрімкий розвиток аудіовізуальної індустрії в США.

Читати

Розкрутка сайту без порушень Закону – що потрібно знати власнику?

Читати
Зареєструвати свої авторські права чи отримати дозвіл на використання прав іншої особи?
Читати
Архів Блогу

Статті

Авторське право у онлайн-бізнесі є адською сумішшю прав різноманітних митців та авторів, яке до того це приправлено  сумішшю прав на різні об'єкти права інтелектуальної власності. Який вплив справили гучні судові справи у США на розвиток авторського права? Про це і  читаємо у цій Статті....

Читати

 Сайти стали буденністю нашого життя. Погода, новини та гороскопи – все там! Інтернет разом із величезною кількістю сайтів назавжди увійшов у наше життя. Автори пишуть, створюють цікавий зміст – контент. Та отримують авторське право на створене. А цікавий контент – крадуть. Нахабно і безсовісно....

Читати
Архів Статей

Агентство Українські торговельні марки
© Яна Кондратюк, 2005-2024
Контактний телефон
    copyright telefon      copyright telegram      copyright viber.svg
отправить письмоinfo@tm.ua
Умови використання цього сайту Політика конфіденційності Заява про відмову від відповідальності