copyright.ua
    реєстрація авторського права телефон      реєстрація авторського права telegram      реєстрація авторського права viber.svg

Авторське право на твір архітектури

Авторське право на архітектуру

  Авторське право на архітектуру в об'єктивному сенсі - це сукупність цивільно-правових норм, що регулюють суспільні відносини, пов'язані зі створенням та використанням творів архітектури, правовим статусом авторів творів архітектури, їх особистими немайновими та майновими правами, а також захистом цих прав.

  Твір архітектури - твір у галузі мистецтва спорудження будівель та ландшафтних утворень (креслення, ескізи, моделі, побудовані будівлі та споруди, парки, плани населених пунктів тощо). При цьому дія українського Закону про авторське право і суміжні права - поширюється лише на твори архітектури та скульптури, що об'єктивно перебувають на території України.

  Охороняються твори архітектури як об'єкти авторського права без виконання якихось особливих формальностей щодо них і незалежно від їхньої завершеності, призначення, цінності тощо, а також способу або форми їх вираження. Але навіть якщо ви ризикнете НЕ реєструвати права на твір архітектури, то радимо при публікації архітектурних проектів та ескізів проставляти знак копірайту ©, який попереджає про наявність у Вас прав.

Замовити Авторські права на архітектурний твір!
Зателефонуйте 063 267 80 37, напишіть у Viber або Telegram


Об'єктами авторських прав у сфері архітектурного мистецтва, містобудування, садово-паркового мистецтва є креслення, ескізи, моделі, побудовані будівлі та споруди, парки, плани населених пунктів, тобто - як сам архітектурний проект, так і створена на основі документація для будівництва, а також сам архітектурний об'єкт.

  Термін дії прав на твір архітектури, містобудування, садово-паркового мистецтва.
Термін дії майнових авторських прав на твір архітектури починається з моменту створення твору, діє протягом усього життя Автора. Після смерті автора дія прав на твір архітектури спливає через сімдесят років. Вони відраховуються від 1 січня року, наступного за роком смерті автора цього архітектурного твору. Або останнього зі співавторів, який пережив інших співавторів.

  ТЕРМІНИ на реєстрацію авторських прав на архітектурні твори:
Стандартно процедура триває 2 - 2,5 місяці. Іноді буває і швидше.

  Вартість / ціна реєстрації прав архітектурні твори:
  • Для фізичної особи реєстрація авторських прав складає 2100 грн.
  • А для юридичної особи складає 3000 грн. Бо є ПДВ.


  Словник термінології у галузі архітектури.

  Архітектурний проект - це результат творчої самореалізації особистості в архітектурному мистецтві, що є втіленою в об'єктах матеріального світу оригінальною сукупністю графічних і текстових знаків і символів, а також умовними об'ємно-просторовими структурами, що відображають композиційну побудову архітектурного об'єкта, художню оформлення його зовнішнього та внутрішнього вигляду. Виняткове право Автора на використання твору архітектури, містобудування, садово-паркового мистецтва передбачає право його участі в реалізації проекту цього твору. Невідповідність створеного проекту обов'язковим вимогам будівельного законодавства не впливає на визнання його статусу як охороноздатного авторського твору. Відсутність в особи архітектурної освіти, а також ліцензії на провадження архітектурної діяльності не може бути обмеженням для творчої самореалізації особистості в архітектурному мистецтві.

  Співавторство на створений твір архітектури виникає лише в тому випадку, коли мало місце взаємне волевиявлення цих осіб на створення архітектурного твору. Відносини між ними слід охарактеризувати як співавторські, а створений ними твір архітектури як єдиний колективний твір, якщо воля кожної з цих осіб була спрямована на створення єдиного колективного твору архітектури шляхом об'єднання результатів інтелектуальної діяльності один одного. Не стають співавторами архітектурного проекту особи, які лише розробляли на основі цього проекту документацію для будівництва, але не брали участь у творчому процесі створення самого архітектурного проекту.

  Архітектурна діяльність - діяльність зі створення об'єктів архітектури, яка включає творчий процес пошуку архітектурного рішення та його втілення, координацію дій учасників; розробка всіх складових частин проектів з планування та благоустрою територій, будівництва (нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту) будівель та споруд, здійснення архітектурно-будівельного контролю та авторського нагляду за їх будівництвом, а також здійснення науково-дослідної та викладацької роботи у цій сфері;

  Об'єкти архітектурної діяльності (об'єкти архітектури) - будинки та споруди житлового цивільного, комунального, промислового та іншого призначення, їх комплекси, об'єкти благоустрою, садово-паркової та ландшафтної архітектури, монументального та монументального та декоративного мистецтва, території адміністративно -територіальних одиниць та населених пунктів.

  Суб'єкти архітектурної діяльності - архітектори та інші особи, які беруть участь у підготовці та розробці містобудівної документації, проектної документації для будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту будинків та споруд, благоустрою, ландшафтних та садово-паркових об'єктів та т.п.

 Архітектурне рішення - авторський задум щодо просторової, планувальної, функціональної організації, зовнішнього вигляду та інтер'єрів об'єкта архітектури, а також інженерного та іншого забезпечення його реалізації, викладений в архітектурній частині проекту на всіх стадіях проектування та зафіксований у завершеному будівництвом об'єкті.

  Проект - документація для будівництва об'єктів архітектури, що складається з креслень, графічних об'єктів авторських прав та текстових об'єктів авторського права, матеріалів інженерних та кошторисних розрахунків, що визначають містобудівне, об'ємно-планувальне, архітектурне, конструктивне, технічні та технологічне рішення, вартісні показники конкретного об'єкта архітектури.

  Архітектурно-планувальне завдання - документ, що містить комплекс містобудівних та архітектурних вимог та особливих умов проектування та будівництва

  Завдання на проектування - документ, в якому вміщено вимоги замовника до планувальних, архітектурних, інженерних та технологічних рішень та властивостей об'єкта архітектури, його основні параметри, вартість та організація його будівництва. Завдання на проектування ставиться виходячи з архітектурно-планувального завдання та технічних умов.

  Правові та організаційні засади здійснення архітектурної діяльності.
Вони спрямовані на формування сприятливого життєвого середовища, досягнення естетичної виразності, економічної доцільності та надійності будинків, споруд та їх комплексів відображено у Законі України "Про архітектурну діяльність" від 20.05.1999 р.


 Авторський нагляд. Під час будівництва об'єкта архітектури здійснюється авторський нагляд. Він здійснюється архітектором – автором проекту об'єкта архітектури, іншими розробниками затвердженого проекту чи уповноваженими ними особами. Авторський нагляд здійснюється відповідно до законодавства та договору із замовником. У разі виявлення відхилень від проектних рішень, допущених під час будівництва об'єкта архітектури, та відмови підрядника щодо їх усунення особа, яка здійснює авторський нагляд, повідомляє про це замовника та відповідну інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю для вживання заходів відповідно до законодавства.

  Власнику об'єкта, в якому втілено твір архітектури, не дозволяється руйнувати цей об'єкт без попередньої пропозиції його автору купити його за ціну, яка не перевищує вартості матеріалів, витрачених на його створення. Якщо збереження об'єкта неможливе, то власник матеріального об'єкта, в якому виражено оригінал такого твору, повинен дозволити автору зробити фотографії твору архітектури.

Авторське право на твори архітектури не поширюється на: ідеї, процеси, методи архітектурної діяльності.


  Реєстрація авторського права на твори архітектури відбувається шляхом подання Заявки на реєстрацію об'єкта авторського права. Про це викладено за посиланням.

  Пропонуємо прочитати корисне - реєстрація авторського права художника!

Copyright-Блог
Реєстрація авторського права у США стає все більш актуальною. Україна все ближче до Сполучених Штатів Америки. Туди рухаються бізнес, авторі, виконавці. Тому і авторські права мандрують у США.
Читати
Как правильно подать заявку на регистрацию авторского права на служебное произведение? Какие документы необходимы для этого? Давайте разбираться вместе!
Читати

Правове регулювання авторського права на аудіовізуальні твори в Сполучених Штатах Америки є одним із найпрогресивніших у світі, враховуючи стрімкий розвиток аудіовізуальної індустрії в США.

Читати

Розкрутка сайту без порушень Закону – що потрібно знати власнику?

Читати
Зареєструвати свої авторські права чи отримати дозвіл на використання прав іншої особи?
Читати
Архів Блогу

Статті

Авторське право у онлайн-бізнесі є адською сумішшю прав різноманітних митців та авторів, яке до того це приправлено  сумішшю прав на різні об'єкти права інтелектуальної власності. Який вплив справили гучні судові справи у США на розвиток авторського права? Про це і  читаємо у цій Статті....

Читати

 Сайти стали буденністю нашого життя. Погода, новини та гороскопи – все там! Інтернет разом із величезною кількістю сайтів назавжди увійшов у наше життя. Автори пишуть, створюють цікавий зміст – контент. Та отримують авторське право на створене. А цікавий контент – крадуть. Нахабно і безсовісно....

Читати
Архів Статей

Агентство Українські торговельні марки
© Яна Кондратюк, 2005-2024
Контактний телефон
    copyright telefon      copyright telegram      copyright viber.svg
отправить письмоinfo@tm.ua
Умови використання цього сайту Політика конфіденційності Заява про відмову від відповідальності