copyright.ua
    реєстрація авторського права телефон      реєстрація авторського права telegram      реєстрація авторського права viber.svg

Досудовий та судовий захист авторських прав

захист авторського права

Відповідно до Законодавства України авторське право включає немайнові та майнові права Автора. Обсяг прав на певний об'єкт авторських прав визначено у Цивільному кодексі та відповідних законах.

ВАЖЛИВО: перш ніж говорити про захист авторського права, таке право треба отримати. І мати документальне підтвердження своїх прав (Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір, ліцензійний договір, договір передання прав тощо). Про отримання прав ми розповіли на відповідних сторінках цього сайту.


Потрібна допомога Адвоката?
Зателефонуйте 063 267 80 37, напишіть у Viber або Telegram


  Форми захисту авторського права

 Юрисдикційна, тобто. та, що забезпечується з використанням держапарату (кримінальне та цивільне судочинство та провадження у справах про адміністративні порушення). Ця форма захисту права авторського права, особливо захист авторського права в суді, - найгостріша та найефективніша зброя захисту. Але водночас і недешеве через особливості нашої сьогоднішньої судової системи. Досвід фахівців нашого Агентства з надання судового захисту прав наших клієнтів має приклади, коли відповідач (а іноді – і позивач!) навмисне затягували розгляд справи судом. І були потрібні додаткові ефективні зусилля щодо прискорення розгляду. Наш підхід - націленість на результат, на найбільш швидке та ефективне вирішення завдання нашого клієнта.

 Неюрисдикційна, тобто. та, що охоплює собою дії громадян та організацій (у т.ч. через їх представників - патентних повірених), яку вони здійснюють самостійно, без звернення до держорганів. Це також досить ефективний спосіб вирішення нами завдань наших клієнтів. Часто самі дії, що запобігають порушенню чи розвитку порушення права на об'єкт авторського права (наприклад, письмове попередження з викладенням суми збитків при продовженні порушення), бувають достатні для врегулювання ситуації.

Найбільшу результативність, виходячи з нашої практики, мають юрисдикційні форми захисту прав: позови до судів, адміністративна відповідальність та кримінальне переслідування.


 Способи захисту прав згідно з Цивільним кодексом України (п.2 ст.16):
  1) визнання права (тобто якогось конкретного права);
  2) визнання договору недійсним (наприклад, ліцензійного договору);
  3) припинення дії, що порушує авторськы права;
  4) відновлення положення, яке існувало до порушення прав;
  5) примусове виконання зобов'язань у натурі (наприклад, виплата неперерахованого ліцензійного платежу за використання Твору);
  6) зміна правовідносин (наприклад, зміна умов Ліцензійного договору);
  7) припинення правовідносин (наприклад, припинення дії Ліцензійного договору);
  8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди;
  9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди;
  10) визнання незаконними рішення, дії чи бездіяльності органу державної влади (наприклад, припинення дії Свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір).

  Захист майнових прав - найбільш поширена мета захисту права на об'єкт авторських прав.

  Майнові права на об'єкт авторського права:
 • право на використання об'єкта АП;
 • виключне право дозволяти використання об'єкта АП;
 • виключне право перешкоджати неправомірному використанню об'єкта авторського права, у тому числі забороняти таке використання;
 • інші майнові права, встановлені Законом.

    Послуги Адвоката із захисту авторського права:
 • правова консультація щодо всіх об'єктів права інтелектуальної власності;
 • складання та правова експертиза документів (позовів, претензій, договорів тощо) щодо авторського праваі;
 • складання, реєстрація та супровід договорів розпорядження правами інтелектуальної власності, у тому числі франчайзингу (комерційної концесії);
ведення справ у суді загальної юрисдикції, у господарському суді та в третейському суді;
 • абонентське обслуговування організацій та виконання разових робіт щодо об'єктів інтелектуальної власності.

  Ми здатні захистити Ваші авторські права у суді!



Copyright-Блог
Реєстрація авторського права у США стає все більш актуальною. Україна все ближче до Сполучених Штатів Америки. Туди рухаються бізнес, авторі, виконавці. Тому і авторські права мандрують у США.
Читати
Как правильно подать заявку на регистрацию авторского права на служебное произведение? Какие документы необходимы для этого? Давайте разбираться вместе!
Читати

Правове регулювання авторського права на аудіовізуальні твори в Сполучених Штатах Америки є одним із найпрогресивніших у світі, враховуючи стрімкий розвиток аудіовізуальної індустрії в США.

Читати

Розкрутка сайту без порушень Закону – що потрібно знати власнику?

Читати
Зареєструвати свої авторські права чи отримати дозвіл на використання прав іншої особи?
Читати
Архів Блогу

Статті

Авторське право у онлайн-бізнесі є адською сумішшю прав різноманітних митців та авторів, яке до того це приправлено  сумішшю прав на різні об'єкти права інтелектуальної власності. Який вплив справили гучні судові справи у США на розвиток авторського права? Про це і  читаємо у цій Статті....

Читати

 Сайти стали буденністю нашого життя. Погода, новини та гороскопи – все там! Інтернет разом із величезною кількістю сайтів назавжди увійшов у наше життя. Автори пишуть, створюють цікавий зміст – контент. Та отримують авторське право на створене. А цікавий контент – крадуть. Нахабно і безсовісно....

Читати
Архів Статей

Агентство Українські торговельні марки
© Яна Кондратюк, 2005-2024
Контактний телефон
    copyright telefon      copyright telegram      copyright viber.svg
отправить письмоinfo@tm.ua
Умови використання цього сайту Політика конфіденційності Заява про відмову від відповідальності