copyright.ua
    реєстрація авторського права телефон      реєстрація авторського права telegram      реєстрація авторського права viber.svg

Передача авторських прав в Україні

передача авторських прав

 ТЕРМІН реєстрації Договору передання прав.
 • Стандартно процедура реєстрації Договору про передання авторських прав триває 2 - 2,5 місяці. Іноді буває і швидше.

 Вартість / ціна передання авторських прав.
 • Вартість / ціна передання авторських прав між резидентами України, на 1 об'єкт авторського права (фізособа / юрособа) складає 4300 грн. Додатково для юросіб є ПДВ.

 Вартість / ціна розробки Договору.
 • Вартість розробки Договору про передання авторських прав залежить від обсягу та складності ситуації щодо передання прав. Зазвичай вартість складає від 4300 грн. Додатково для юросіб є ПДВ.

  Документи для реєстрації Договору про передання авторських прав.
  1. Заявка реєстрації Договору про передання авторських прав може подаватися лише стосовно творів, зазначених у статті 6 Закону про авторське право. Читаємо за посиланням та виконуємо цю вимогу.
  2. Заявка на державну реєстрацію договору, що стосується права автора на твір, подається стосовно натупних договорів:
 • Трудового договору (контракту) - в частині умов щодо розподілу майнових прав на службовий твір або службове виконання, службову фонограму, службову відеограму;
 • Договору про створення за замовленням і використання об’єкта авторського права або об’єкта суміжних прав;
 • Договору про передання (відчуження) майнових прав на об’єкт авторського права або об’єкт суміжних прав;
 • Ліцензійного договору на використання об’єкта авторського права або об’єкта суміжних прав;
  3. Одна Заявка повинна стосуватися лише одного Договору.
  4. Заявка подається в паперовій або електронній формі. Спосіб подання обирає заявник.
  5. До заявки додаються:
  - довіреність на юриста нашої Агенції;
  - копія твору;
  - документ, що свідчить про факт і дату оприлюднення твору (за наявності);
  - документ про сплату збору;

Замовити передання Авторських прав!
Зателефонуйте 063 267 80 37, напишіть у Viber або Telegram


  Базові положення щодо авторських прав

  Щодо немайнових прав Автора.
 По-перше, згадаймо базові положення щодо прав Автора. У цьому краще покладатись на положення Цивільного Кодексу України (далі скорочено – ЦКУ) та Закону України "Про авторське право і суміжні права" (далі – Закон про авторське право).  Як встановлює п. 1 ст. 435 ЦКУ щодо суб'єктів авторського права, то первинним суб'єктом авторського права є Автор твору. Автором вважається фізична особа (і завжди тільки фізична особа!), зазначена як Автор на оригіналі або примірнику твору якимось способом. Ось це і є презумпція авторства! Тобто якщо на оригіналі або примірнику твору його Автором зазначена певна фізична особа, то та фізична особа і є Автором твору. А доказувати те, що це не так — повинна та особа, яке піддає Ваше авторство сумніву. Іноді право авторства ще називають "субєктивними правами Автора" або "немайновими авторськими правами".
 Далі ст. 435 ЦКУ відсилає нас до ст. 433 ЦКУ, у якій передбачені особисті немайнові права інтелектуальної власності. У розумінні того, що авторське право є одним з об'єктів права інтелектуальної власності (скорочено далі — ІВ) треба розуміти, положення цієї статті ЦКУ стосуються також й прав Автора.
 Тобто, особистими немайновими правами ІВ є:
 • право на визнання людини автором;
 • право перешкоджати будь-якому посяганню на права Автора, здатному завдати шкоди його честі чи репутації як Автора твору;   • інші особисті немайнові права, встановлені законом;
 • особисті немайнові права завжди належать творцеві об'єкта авторського права;
 • особисті немайнові права не залежать від майнових прав;
 • особисті немайнові права не можуть відчужуватися (передаватися), за винятками, встановленими законом.
 Але у редакції Закону про авторські права, чинній станом на 10.10.24, таких випадків передання особистих немайнових прав Автора не передбачено.
 ВИСНОВОК: чинна редакція ЦКУ встановлює, що особисті немайнові права Автора не можуть відчужуватися (передаватися) іншій особі.


  Щодо майнових авторських прав

 Загальні положення щодо майнових прав Автора передбачено у статті 440 ЦКУ. Вона встановлює, що майновими правами Автора на твір є:
 • право на використання твору (зверніть увагу — це НЕ виключне право);
 • виключне право дозволяти використання твору (вже виключне);
 • право перешкоджати неправомірному використанню твору, в тому числі забороняти таке використання (зверніть увагу — це знову НЕ виключне право);
 • інші майнові права, встановлені законом (зверніть увагу — ВЕСЬ перелік майнових прав встановлює спеціальне законодавство!).
 Майнові права на твір первісно завжди належать його Автору. За винятком випадків, коли інше встановлено договором чи законом.
  Цікаве застереження ЦКУ про майнові права на службові твори.
 Майнові права на твір, створений у зв’язку з виконанням трудового договору (контракту), переходять до юридичної особи або фізичної особи, у якої працює Автор. Цей перехід майнових прав відбувається з моменту створення службового твору у повному складі, якщо інше не передбачено договором чи законом.
  Цікаве застереження ЦКУ про майнові права твір, створений за замовленням.
 Майнові права на твір, створений за замовленням, переходять до замовника з моменту створення твору у повному складі, якщо інше не передбачено договором чи законом.

  Договір про передання авторських прав.
 Розпорядження майновими правами інтелектуальної власності (у тому числі й авторськими правами, а скорочено АП) передбачені у ст. 1107 ЦКУ. Цікаво, що Глава 75 ЦКУ та її наступні статті 1107-1114 щодо цього використовує саме термін розпоряджАння, а не розпоряджЕння майновими правами інтелектуальної власності. Та ще не передача прав, а передання прав. Пропонуємо використовувати правильну правову термінологію, яка встановлена ЦКУ.
 Також те, що майнові авторські права (на відміну від НЕ майнових прав Автора) можуть бути передані (відчужені) іншій особі передбачено також положеннями Закону про авторське право.
 Так, наприклад, ст. 11 Закону про авторське право (у редакції станом на 10.10.24) щодо майнових прав на твір встановлює, що Автор (або інша особа, якій належать права), може передати свої майнові авторські права будь-якій іншій особі повністю або частково за Ліцензійним договором. Така передача оформляється письмовим Договором.

Замовити передачу Авторських прав!
Зателефонуйте 063 267 80 37, напишіть у Viber або Telegram


  Умови Договору про передачу авторських прав
Предметом будь-якого Договору про передачу авторських прав є майнові права на об'єкт авторського права. При цьому під час укладання договору ці майнові права вже мають існувати, тобто об'єкт авторського права має бути створений. Виняток із цього правила — договір про створення на замовлення та використання об'єкта авторського права.
 Слід зазначити, що предмет авторського договору має бути чітко сформульовано. У Законі зазначено, що майнові права, що передаються за авторським договором, мають бути прописані у договорі. Майнові права, не зазначені в авторському договорі як відчужувані, вважаються такими, що не були передані.
ЦКУ та Закон передбачає обов'язкову письмову форму для всіх видів авторських договорів. У разі недотримання цього правила договір вважається неукладеним. У Законі передбачено, що лише договори про використання твору у періодичних виданнях укладаються усно.
 Авторський договір вважається укладеним, якщо його Сторони дійшли згоди щодо таких суттєвих умов:
- термін дії договору,
- предмет договору (майнові права, що за ним передаються),
- територія дії договору,
- розмір та порядок виплати авторської винагороди,
- а також будь-які інші умови, які сторони вважають за потрібне прописати в договорі.

  Державна реєстрація Договору про передачу авторських прав
 ЦКУ передбачає добровільний принцип державної реєстрації Договору про передачу авторських прав. Договір може бути зареєстрований у Відомстві за бажанням сторін або цього договору. Відсутність державної реєстрації договору про передачу авторських прав не впливає на дію договору, у тому числі право сторін на звернення сторін до суду з позовом про захист прав.


Ми будемо раді зареєструвати Ваш Договір про передання авторських прав!

Новости
Как правильно подать заявку на регистрацию авторского права на служебное произведение? Какие документы необходимы для этого? Давайте разбираться вместе!
Подробнее

Правове регулювання авторського права на аудіовізуальні твори в Сполучених Штатах Америки є одним із найпрогресивніших у світі, враховуючи стрімкий розвиток аудіовізуальної індустрії в США.

Подробнее

Розкрутка сайту без порушень Закону – що потрібно знати власнику?

Подробнее
Зареєструвати свої авторські права чи отримати дозвіл на використання прав іншої особи?
Подробнее
Як оприлюднити свій контент у мережі так, щоб він залишився Вашим, і можна було відстояти права?!
Подробнее
Архив новостей

Статьи

Сайти стали буденністю нашого життя. Погода, новини та гороскопи – все там! Інтернет разом із величезною кількістю сайтів назавжди увійшов у наше життя. Автори пишуть, створюють цікавий зміст – контент. А цікавий контент – крадуть. Нахабно і безсовісно. Що робити автору чи власнику контенту?

Читать
Архив статей

Агентство Українські торговельні марки
© Яна Кондратюк, 2008-2024
Контактний телефон
    copyright telefon      copyright telegram      copyright viber.svg
отправить письмоinfo@tm.ua
Умови використання цього сайту Політика конфіденційності Заява про відмову від відповідальності