copyright.ua
    реєстрація авторського права телефон      реєстрація авторського права telegram      реєстрація авторського права viber.svg

Реєстрація Ліцензійного договору та Ліцензії на твір

ліцензія та ліцензійний договір

  Види договорів щодо розпорядження Авторськими правами
 Розпорядження майновими правами інтелектуальної власності, у тому числі і авторськими правами, передбачено ст. 1107 Цивільного Кодексу України (далі — ЦКУ). І, відповідно, ці положення ЦКУ поширюються і на майнові авторські права (скорочено - АП). Отже, це може бути:
 1. Договір про передання майнових авторських прав.
 2. Ліцензійний договір.
 3. Договір створення та використання об'єкта авторського права на замовлення.
 4. Ліцензія на використання твору.
 5. Інший договір щодо розпорядження майновими авторськими правами.

 ТЕРМІН реєстрації Ліцензійного договору.
 • Стандартно процедура реєстрації Ліцензійного договору щодо авторських прав триває 2 - 2,5 місяці. Іноді буває і швидше.

 Вартість / ціна реєстрації Ліцензійного договору.
 • Вартість / ціна реєстрації Ліцензійного договору щодо авторських прав між резидентами України, на 1 об'єкт авторського права (фізособа / юрособа) складає 4300 грн. Додатково для юросіб є ПДВ.

 Вартість / ціна розробки Ліцензійного договору.
 • Вартість розробки Ліцензійного договору щодо авторських прав залежить від обсягу та складності ситуації щодо розпоряджання правами. Зазвичай вартість складає від 4300 грн. Додатково для юросіб є ПДВ.

Потрібна реєстрація Ліцензійного договору?
Телефонуйте 063 267 80 37, напишіть у Viber або Telegram


  Ліцензія та Ліцензійний договір на об'єкт авторського права
 Далі йтиметься про лише два варіанти розпорядження АП — за Ліцензією та за Ліцензійним договором. Відмінність у цих документах, хоч і невелика, але все ж таки є. І трохи дивно, що законодавець, не звертаючи уваги на цю різницю, вказує Ліцензію як один із видів договорів. Адже за своєю суттю Ліцензія – це одностороння угода. Нею Правовласник надає іншій особі письмове повноваження використання об'єкта АП.
 Відповідно до ЗУ «Про авторські та суміжні права» передання майнових авторських прав на використання твору іншим особам може здійснюватися:
  - або за Авторським договором про передання виключного права на використання твору 
 - або на основі Авторського договору про передання невиключного права на використання твору.
При цьому законодавець під "Авторським договором" мав на увазі саме Ліцензійний договір – адже це якраз та угода, відповідно до якої Правовласник передає право, а Правонаступник погоджується його прийняти.

  Види Ліцензій
 Відповідно до ст. 1109 ЦКУ у Ліцензійному договорі обов'язково має бути зазначений вид ліцензії:
 - Виключна (ліцензія видається єдиному Ліцензіату та виключає можливість використання прав Ліцензіаром).
 - Невиключна (ліцензія може бути видана будь-якій кількості Ліцензіатів та не виключає можливості використання прав Ліцензіаром).
 - Одинична (ліцензія видається єдиному Ліцензіату і виключає можливість використання прав Ліцензіаром).

  Обов'язкові пункти Ліцензійного договору

 Крім виду ліцензії, Договір має містити:
 • Сферу використання об'єкта права інтелектуальної власності.
 • Конкретні права, що передаються за договором. Цей пункт дуже важливий! Адже за договором перейдуть лише ті права, які у ньому прописані. Якщо Ви щось забули, пропустили чи не написали – ці права залишаться НЕ переданими та належатимуть Правовласнику!
 • Способи використання зазначеного об'єкта.
 • Територія та термін дії.
 • Розмір та порядок оплати.
 • Інші умови, які сторони вважатимуть суттєвими.

  Особливі види договорів — Трудовий договір (Контракт)
 Також можна виділити ще два важливі види договорів щодо розпоряджання майновими авторськими правами. Наприклад, у предметі Трудового договору найчастіше йдеться про трудові взаємовідносини та розпоряджання майновими авторськими правами при створенні Твору. Саме на нього хотілося б звернути увагу людей із творчою професією, які працюють у підпорядкуванні за Трудовим договором чи Контрактом. Читаємо про службові твори тут. Адже відповідно до ст. 16 ЗУ "Про авторські та суміжні права" майнові права на службовий твір належить Роботодавцю, якщо інше не передбачено Трудовим договором та (або) цивільно-правовим договором між Автором та Роботодавцем. За створення та використання службового твору Автору належить авторська винагорода, розмір та порядок виплати якої встановлюються Трудовим договором та (або) цивільно-правовим договором між Автором та Роботодавцем. Дуже часто Автори вважають, що мають право на винагороду за замовчуванням, але зі службовими творами — трохи інша історія.

 Як і будь-яке важливе юридичне питання, передача авторських прав за Ліцензійним договором, Ліцензією, у Трудовому договорі чи у Конкракті - потребує особливих знань для успішного результату.

Ми готові зареєструвати Ваші права!


Новости
Как правильно подать заявку на регистрацию авторского права на служебное произведение? Какие документы необходимы для этого? Давайте разбираться вместе!
Подробнее

Правове регулювання авторського права на аудіовізуальні твори в Сполучених Штатах Америки є одним із найпрогресивніших у світі, враховуючи стрімкий розвиток аудіовізуальної індустрії в США.

Подробнее

Розкрутка сайту без порушень Закону – що потрібно знати власнику?

Подробнее
Зареєструвати свої авторські права чи отримати дозвіл на використання прав іншої особи?
Подробнее
Як оприлюднити свій контент у мережі так, щоб він залишився Вашим, і можна було відстояти права?!
Подробнее
Архив новостей

Статьи

Сайти стали буденністю нашого життя. Погода, новини та гороскопи – все там! Інтернет разом із величезною кількістю сайтів назавжди увійшов у наше життя. Автори пишуть, створюють цікавий зміст – контент. А цікавий контент – крадуть. Нахабно і безсовісно. Що робити автору чи власнику контенту?

Читать
Архив статей

Агентство Українські торговельні марки
© Яна Кондратюк, 2005-2024
Контактний телефон
    copyright telefon      copyright telegram      copyright viber.svg
отправить письмоinfo@tm.ua
Умови використання цього сайту Політика конфіденційності Заява про відмову від відповідальності