copyright.ua
    реєстрація авторського права телефон      реєстрація авторського права telegram      реєстрація авторського права viber.svg

Статьи

Авторське право на контент сайту

 Юридичне розуміння терміну КОНТЕНТ.
Не треба чекати, що інтернет чистий як діамант найвищої якості. Ні, і ще раз ні, на жаль. А тому: якщо у вас є що вкрасти на сайті – це обов'язково вкрадуть. Особливо - цікавий і привабливий для відвідувачів контент. Які об'єкти права інтелектуальної власності охоплюються таким ємним словосполученням як контент сайту?

  Про термінологію.
 Давайте почнемо з розуміння сучасної юридичної термінології додо веб-технологій.
Веб-сайт - поєднання електронної цифрової інформації та даних, пов’язаних між собою у межах адреси веб-сайту. Доступ до сайту здійснюється через адресу в мережі Інтернет. Така адреса зазвичай складається з доменного імені (наприклад, https://copyright.ua/) та адрес внутрішніх каталогів чи сторінок (наприклад, https://copyright.ua/inet.php). Також адреса сайту може бути числовою, наприклад - 162.178.1.1.
 Контент сайту, таким чином, відповідно до чинного законодавства України (див. - п. 65 ст. 1 Закон України "Про авторське право і суміжні права") далі розуміємо:
  • Усі види літературних, художніх та наукових творів в цифровому вигляді, доступні для публічного доступу каналами зв'язку.
  • Також однозначно, що до контенту слід віднести і виконання, фонограми, відеограми (відео) та зміст передач організацій мовлення.

     Про об'єкти права інтелектуальної власності на сайті.
     І саме в такій термінології про об'єкти права інтелектуальної власності говорить ст. 420 Цивільного кодексу. Відповідно і ці об'єкти будуть або предметом авторських, або - суміжних прав. Сам уточнений перелік об'єктів авторського права встановлено ст. 6 чинного закону України "Про авторське право та суміжні права".
     Нетерплячий читач запитає: "Та що ви всі про Закони?!" Ось для нетерплячих читачів і написано цю статтю. Тому, як і в розумінні Ваших прав, і в розумінні "порушення прав", а далі - і в Позовній заяві до суду, Ви зобов'язані оперувати тою термінологією, яка є в чинному законодавстві.
     До речі, згідно сайту Верховної ради станом на 10.10.2024 року термін "контент" у чинному законодавстві України, цифровий контент - будь-які відомості чи дані в електронній (цифровій) формі, що містять об’єкти авторського права та/або суміжних прав і можуть зберігатися та/або поширюватися у вигляді одного або декількох файлів (частин файлів), записів у базі даних на зберігаючих пристроях комп’ютерів, серверів тощо у мережі Інтернет.

    І хоча детальний опис того, що таке контент сайту в юридичному розумінні - це тема окремого та об'ємного обговорення, а може навіть книги, давайте хоч намітимо віхи, на які варто орієнтуватися.
    По-перше, обмовимося, що під контентом треба розуміти як об'єкти авторського права, так і об'єкти суміжних прав, розміщені на сайті.

    Потрібна реєстрація авторського права на контент сайту?
    Телефонуйте 063 267 80 37 або напишіть у Viber або Telegram


     Перелік об'єктів авторського права сайту
     Він передбачений у ст. 8 чинного закону України "Про авторське право та суміжні права". Це:
    1) Оцифровані письмові літературні твори будь-якого характеру (статті, нариси, оповідання, книги, анекдоти, гороскопи тощо);
    2) Публічні чи не публічні виступи, лекції та інші усні твори в оцифрованому вигляді;
    3) комп'ютерні програми;
    4) Комп'ютерні бази даних;

  • 5) Будь-які музичні твори з текстом та без тексту;
    6) Записи будь-яких творів, створені для сценічного показу, та їх постановки (вистави, пантоміми тощо);
    7) Аудіовізуальні твори;
    8) оцифровані твори образотворчого мистецтва;
    9) Цифрові копії творів архітектури, містобудування та садово-паркового мистецтва, крім будівель офіційних установ.
    10) Будь-які фотографічні твори у цифровому вигляді.
    11) Будь-які цифрові відтворення ілюстрацій, карт, планів тощо.
    12) Збірники цифрових творів, енциклопедії та антології.
    13) Тексти перекладів;
    14) Будь-які інші цифрові твори.
    Як Ви бачите, перелік величезний! Та ще й не остаточний!

      Об'єкти суміжних прав та контент.
    Такими є:
    1) Оцифровані виконання літературних, драматичних, музичних, музично-драматичних, хореографічних, фольклорних та інших творів;
    2) Цифрові фонограми;
    3) Передачі (програми) організацій мовлення у цифровому вигляді.

      Контент крадуть!
     Потрібно захищатися. А як, спитаєте Ви? І ось тут почнеться найскладніше. Справа навіть не в тому, що і як захистити. А в тому, як потім ці права відстояти. Адже відстоювати права законним шляхом - значить піти до суду. Тоді для цього вам потрібен Адвокат.
    Адвокат у нас - є!

    © Яна Кондратюк, 2024


    Copyright-Блог
    Реєстрація авторського права у США стає все більш актуальною. Україна все ближче до Сполучених Штатів Америки. Туди рухаються бізнес, авторі, виконавці. Тому і авторські права мандрують у США.
    Читати
    Как правильно подать заявку на регистрацию авторского права на служебное произведение? Какие документы необходимы для этого? Давайте разбираться вместе!
    Читати

    Правове регулювання авторського права на аудіовізуальні твори в Сполучених Штатах Америки є одним із найпрогресивніших у світі, враховуючи стрімкий розвиток аудіовізуальної індустрії в США.

    Читати

    Розкрутка сайту без порушень Закону – що потрібно знати власнику?

    Читати
    Зареєструвати свої авторські права чи отримати дозвіл на використання прав іншої особи?
    Читати
    Архів Блогу

    Статті

    Сайти стали буденністю нашого життя. Погода, новини та гороскопи – все там! Інтернет разом із величезною кількістю сайтів назавжди увійшов у наше життя. Автори пишуть, створюють цікавий зміст – контент. А цікавий контент – крадуть. Нахабно і безсовісно. Що робити автору чи власнику контенту?

    Читати
    Архів Статей

    Агентство Українські торговельні марки
    © Яна Кондратюк, 2005-2024
    Контактний телефон
      copyright telefon      copyright telegram      copyright viber.svg
    отправить письмоinfo@tm.ua
    Умови використання цього сайту Політика конфіденційності Заява про відмову від відповідальності