copyright.ua
    copyright telefon      copyright telegram      copyright viber.svg

Суміжні права та права Виконавців

права виконавців

  Про суміжні права

  Суміжними правами в Україні, як ми вже зазначили на сторінці за посиланням, є:
 • Права виконавця;
 • Права виробника фонограми чи відеограми;
 • Права організації мовлення.
Правове визначення цього терміну надане у Законі "Про авторське право і суміжні права". Тепер розглянемо виконання, як форму втілення суміжних прав.

  Виконання як авторське розуміння і бачення твору іншої особи.
  Особа-виконавець, який втілює твори літератури, музичні твори, твори народної творчості, циркові, естрадні, лялькові номери, пантоміми, яка читає, декламує, грає на музичному інструменті, грає роль у театрі чи у кіно, танцює чи будь-яким іншим способом виконує твір авторського права дає нам нове бачення цього твору. Виконавець дозволяє нам побачити, зрозуміти, а може ще й пережити те, що закладене у твір його автором. Виконавець показує нам те, як він відчуває той твір, який втілює, виконує. Показує своїм осмисленням, своїм розумінням, своїми очима, очима іншої людини. А тому ці твори, втілені Виконавцем, набирають нове, авторське розуміння та бачення. За словами Леся Курбаса "Створити те, чого немає насправді, кинути людям фантазію, ідеальне, неіснуюче, але прекрасне –– тільки в цьому може бути різниця актора від гарно вишколеної мавпи. А для цього треба розбудити фантазію, виростити їй крила і навчитись літати". Своєю чергою великий італійський актор Томмазо Сальвіні говорив, що "Кожен великий актор повинен відчувати і дійсно відчуває те, що він зображує". Таким чином, метою діяльності виконавців є його власна, авторська реалізація того твору, який вже створено іншим автором.

Як швидко зареєструвати свої права?
Зателефонуйте 063 267 80 37, напишіть у Viber або Telegram


  Охорона майнових прав виконавців
 Термін охорони прав виконавця - протягом 50 років від дати першого запису виконання. Але особисті немайнові права виконавців охороняються безстроково.
 Власником суміжних прав на виконання можуть бути: самі виконавці творів, їх спадкоємці та особи, яким на законних підставах передано суміжне майнове право щодо виконання. Суміжне право виникає внаслідок самого факту виконання твору. Для виникнення та здійснення суміжних прав на виконання не потрібне виконання будь-яких формальностей.

  Символ для позначення прав виконавців
 Виконавець для сповіщення про свої суміжні права на фонограмах, відеограмах та всіх їх примірниках, що поширюються на законних підставах, або на їх упаковках може використовувати знак охорони суміжних прав: Знак охорони прав виконавця, це
 • латинська літера "P", обведена колом;
 • вказівка імені виконавця;
 •зазначення року першої публікації фонограми (відеограми.
За відсутності доказів іншого, виконавцем вважаються особа, ім'я якої зазначено на фонограмі або відеограмі, або на їх примірниках або на їх упаковці.

 Виконавці
 Закон України "Про авторське право та суміжні права" більш детально зазначає, що виконавець - актор (театру, кіно тощо), співак, музикант, танцюрист або інша особа, яка виконує роль, читає, декламує, грає на музичному інструменті, танцює чи будь-яким іншим способом виконує твори літератури, мистецтва чи твори народної творчості, циркові, естрадні, лялькові номери, пантоміми тощо, а також диригент музичних та музично-драматичних творів.

  Немайнові права виконавця.
Виконавцю твору належать такі особисті права:
 а) вимагати визнання, що він є виконавцем твору;
 б) вимагати, щоб його ім'я або псевдонім зазначалися, або повідомлялися у зв'язку з кожним його виступом, записом або виконанням (у разі, якщо це можливо);
 в) вимагати забезпечення належної якості запису його виконання та протидіяти будь-якому перекручуванню, спотворенню чи іншій істотній зміні його виконання, які можуть завдати шкоди його честі та репутації.

  Майнові права виконавця
Вони включають виключне право дозволяти використання іншим особам або забороняти використання іншим особам свого виконання шляхом:
 - публічного повідомлення своїх не записаних (незафіксованих) виконань (передача виконання в прямий ефір);
 - фіксації у фонограмах або відеограмах своїх раніше не записаних або не зафіксованих виконань;
 - відтворення (прямого та/або опосередкованого) своїх виконань, зафіксованих без їхньої згоди у фонограмі або відеограмі, або навіть за його згодою, але якщо таке відтворення здійснюватиметься з іншою метою, ніж та, на яку він дав свою згоду;
 - розповсюдження своїх виконань, зафіксованих у фонограмі або відеограмі, шляхом першого продажу або іншої передачі права власності у разі, якщо він при першій фіксації виконання не дав дозволу виробнику фонограми (виробнику відеограми) на її подальше відтворення;
 - комерційного прокату, майнового найму своїх виконань, зафіксованих у фонограмі або відеограмі, якщо при фіксації не було його згоди на комерційний прокат та майновий найм, навіть після поширення виконань, здійсненого виробником фонограми (відеограми) або щодо його дозволу;
 - розповсюдження своїх виконань, зафіксованих у фонограмах або відеограмах, за будь-якими засобами зв'язку таким чином, що будь-яка особа може отримати до них доступ з будь-якого місця та в будь-який час на їх власний вибір, якщо при першій фіксації виконання був його згоди такий вид поширення.


  Виключне право на розповсюдження фонограм, відеограми та їх примірників
 • У разі, якщо виконавець під час першої фіксації виконання дозволяє виробнику фонограми чи відеограми її подальше відтворення, вважається, що виконавець передав виробнику фонограми чи відеограми виключне право на розповсюдження фонограм, відеограми та їх примірників способом першого продажу чи іншої передачі у власність або володіння, а також способом здачі у майновий найм, комерційний прокат та інші передачі. При цьому виконавець зберігає право на отримання справедливої ​​винагороди за зазначені види використання свого виконання через організації колективного управління чи іншим способом.
 • У разі, якщо виконання використовується в аудіовізуальному творі, вважається, що виконавець передає організації, яка здійснює виробництво аудіовізуального твору, або продюсеру аудіовізуального твору всі майнові права на виконання, якщо інше не передбачено його договором з ними.

  Для реєстрації ваших прав ми здійснюємо всі необхідні дії:
 • Консультації виконавця про реєстрацію його прав;
 • Правильне заповнення Заявки на реєстрацію об'єкта авторського права;
 • Оплата зборів за реєстрацію об'єкта авторського права;
 • Правильне оформлення всіх документів, що додаються до Заявки;
 • Отримання Рішення про реєстрацію авторського права;
 • Отримання Свідоцтва про реєстрацію авторського права;
 • Відправку автору Рішення про реєстрацію та Свідоцтва про реєстрацію авторського права;

Про реєстрацію авторського права на усні літературні твори розказано за посиланням. Реєстрація Вашого права — це не необхідність.

Ми здатні захистити Ваші права та інтереси!


Новости
Как правильно подать заявку на регистрацию авторского права на служебное произведение? Какие документы необходимы для этого? Давайте разбираться вместе!
Подробнее

Правове регулювання авторського права на аудіовізуальні твори в Сполучених Штатах Америки є одним із найпрогресивніших у світі, враховуючи стрімкий розвиток аудіовізуальної індустрії в США.

Подробнее

Розкрутка сайту без порушень Закону – що потрібно знати власнику?

Подробнее
Зареєструвати свої авторські права чи отримати дозвіл на використання прав іншої особи?
Подробнее
Як оприлюднити свій контент у мережі так, щоб він залишився Вашим, і можна було відстояти права?!
Подробнее
Архив новостей

Статьи
<p style="text-align: justify;">
Сайти стали буденністю нашого життя. Погода, новини та гороскопи – все там! Інтернет разом із величезною кількістю сайтів назавжди увійшов у наше життя. Автори пишуть, створюють цікавий зміст – контент. А цікавий контент – крадуть. Нахабно і безсовісно....
Читать
Архив статей

Агентство Українські торговельні марки
© Яна Кондратюк, 2008-2024
Контактний телефон
    copyright telefon      copyright telegram      copyright viber.svg
отправить письмоinfo@tm.ua
Умови використання цього сайту Політика конфіденційності Заява про відмову від відповідальності