| Авторське право на контент сайту
Юридичне розуміння терміну КОНТЕНТ.
Не треба чекати, що інтернет чистий як діамант найвищої якості. Ні, і ще раз ні, на жаль. А тому: якщо у вас є що вкрасти на сайті – це обов'язково вкрадуть. Особливо - цікавий і привабливий для відвідувачів контент. Які об'єкти права інтелектуальної власності охоплюються таким ємним словосполученням як контент сайту?
Про термінологію.
Давайте почнемо з розуміння сучасної юридичної термінології додо веб-технологій.
Веб-сайт - поєднання електронної цифрової інформації та даних, пов’язаних між собою у межах адреси веб-сайту. Доступ до сайту здійснюється через адресу в мережі Інтернет. Така адреса зазвичай складається з доменного імені (наприклад, https://copyright.ua/) та адрес внутрішніх каталогів чи сторінок (наприклад, https://copyright.ua/inet.php). Також адреса сайту може бути числовою, наприклад - 162.178.1.1.
Контент сайту, таким чином, відповідно до чинного законодавства України (див. - п. 65 ст. 1 Закон України "Про авторське право і суміжні права") далі розуміємо:
Усі види літературних, художніх та наукових творів в цифровому вигляді, доступні для публічного доступу каналами зв'язку.
Також однозначно, що до контенту слід віднести і виконання, фонограми, відеограми (відео) та зміст передач організацій мовлення.
Про об'єкти права інтелектуальної власності на сайті.
І саме в такій термінології про об'єкти права інтелектуальної власності говорить ст. 420 Цивільного кодексу. Відповідно і ці об'єкти будуть або предметом авторських, або - суміжних прав. Сам уточнений перелік об'єктів авторського права встановлено ст. 6 чинного закону України "Про авторське право та суміжні права".
Нетерплячий читач запитає: "Та що ви всі про Закони?!" Ось для нетерплячих читачів і написано цю статтю. Тому, як і в розумінні Ваших прав, і в розумінні "порушення прав", а далі - і в Позовній заяві до суду, Ви зобов'язані оперувати тою термінологією, яка є в чинному законодавстві.
До речі, згідно сайту Верховної ради станом на 10.10.2024 року термін "контент" у чинному законодавстві України, цифровий контент - будь-які відомості чи дані в електронній (цифровій) формі, що містять об’єкти авторського права та/або суміжних прав і можуть зберігатися та/або поширюватися у вигляді одного або декількох файлів (частин файлів), записів у базі даних на зберігаючих пристроях комп’ютерів, серверів тощо у мережі Інтернет.
І хоча детальний опис того, що таке контент сайту в юридичному розумінні - це тема окремого та об'ємного обговорення, а може навіть книги, давайте хоч намітимо віхи, на які варто орієнтуватися.
По-перше, обмовимося, що під контентом треба розуміти як об'єкти авторського права, так і об'єкти суміжних прав, розміщені на сайті.
Потрібна реєстрація авторського права на контент сайту?
Телефонуйте 063 267 80 37 або напишіть у Viber або Telegram
Перелік об'єктів авторського права сайту
Він передбачений у ст. 8 чинного закону України "Про авторське право та суміжні права". Це:
1) Оцифровані письмові літературні твори будь-якого характеру (статті, нариси, оповідання, книги, анекдоти, гороскопи тощо);
2) Публічні чи не публічні виступи, лекції та інші усні твори в оцифрованому вигляді;
3) комп'ютерні програми;
4) Комп'ютерні бази даних;
5) Будь-які музичні твори з текстом та без тексту;
6) Записи будь-яких творів, створені для сценічного показу, та їх постановки (вистави, пантоміми тощо);
7) Аудіовізуальні твори;
8) оцифровані твори образотворчого мистецтва;
9) Цифрові копії творів архітектури, містобудування та садово-паркового мистецтва, крім будівель офіційних установ.
10) Будь-які фотографічні твори у цифровому вигляді.
11) Будь-які цифрові відтворення ілюстрацій, карт, планів тощо.
12) Збірники цифрових творів, енциклопедії та антології.
13) Тексти перекладів;
14) Будь-які інші цифрові твори.
Як Ви бачите, перелік величезний! Та ще й не остаточний!
Об'єкти суміжних прав та контент.
Такими є:
1) Оцифровані виконання літературних, драматичних, музичних, музично-драматичних, хореографічних, фольклорних та інших творів;
2) Цифрові фонограми;
3) Передачі (програми) організацій мовлення у цифровому вигляді.
Контент крадуть!
Потрібно захищатися. А як, спитаєте Ви? І ось тут почнеться найскладніше. Справа навіть не в тому, що і як захистити. А в тому, як потім ці права відстояти. Адже відстоювати права законним шляхом - значить піти до суду. Тоді для цього вам потрібен Адвокат.
Адвокат у нас - є!
© Яна Кондратюк, 2024
К архиву статей
|
Copyright-Блог |
30.11.2024
Реєстрація авторського права у США стає все більш актуальною. Україна все ближче до Сполучених Штатів Америки. Туди рухаються бізнес, авторі, виконавці. Тому і авторські права мандрують у США.
Читати
09.06.2024
Как правильно подать заявку на регистрацию авторского права на служебное произведение? Какие документы необходимы для этого? Давайте разбираться вместе!
Читати
25.05.2024
Правове регулювання авторського права на аудіовізуальні твори в Сполучених Штатах Америки є одним із найпрогресивніших у світі, враховуючи стрімкий розвиток аудіовізуальної індустрії в США.
Читати
22.03.2024
Розкрутка сайту без порушень Закону – що потрібно знати власнику?
Читати
03.04.2023
Зареєструвати свої авторські права чи отримати дозвіл на використання прав іншої особи?
Читати
Архів Блогу
|
|