copyright.ua
    реєстрація авторського права телефон      реєстрація авторського права telegram      реєстрація авторського права viber.svg

Право на фонограму як втілення суміжних прав

суміжні права на фонограму

  Що таке фонограма?

 Фонограма — це звукозапис виконання або будь-яких звуків, крім звуків у формі запису, що входить в аудіовізуальний твір на будь-якому носії — магнітна стрічка, грамофонна платівка, cd диск, dvd диск, флешка тощо, виконаний з дотриманням прав суб’єктів авторського права і виконавців. Фонограма надалі є вихідним матеріалом виготовлення її екземплярів (копій).

 Виробник (виробник) фонограми - це фізична чи юридична особа, яка взяла на себе ініціативу та відповідальність за перший звукозапис виконання або будь-яких звуків. За відсутності доказів іншого виробником фонограми визнається фізична або юридична особа, ім'я або найменування якої позначено на цій фонограмі та (або) на футлярі, що містить її, будь-яким чином.

  Майнові права на фонограму.
 До майнових прав на фонограму належить виключне право дозволяти чи забороняти іншим особам стосовно цієї фонограми:
 • її відтворення у будь-якій формі та будь-яким способом;
 • розповсюдження як її, так і її примірників або шляхом першого продажу, або будь-якого передання права власності;
 • її комерційний прокат чи прокат її примірників навіть після їх розповсюдження, навіть коли таке розповсюдження здійснене самим виробником фонограми чи за його дозволом;
 • її публічне сповіщення через будь-які засоби зв’язку чи у мережі інтернет;
 • будь-яку її видозміну;
 • ввезення її на митну територію України для поширення серед публіки.

Як зареєструвати права?
Зателефонуйте 063 267 80 37, напишіть у Viber або Telegram


  Права виробників фонограм
Права як українських, так і іноземних виробників охороняються в Україні міжнародними договорами та конвенціями, учасником яких є Україна. А також чинними Законами України.
 Щодо міжнародних конвенцій та угод це наступні (в порядку приєднання):
 • Конвенція про охорону інтересів виробників фонограм від незаконного відтворення їхніх фонограм від 29 жовтня 1971 року, до якої України приєдналася 15.06.1999. Саме ця Конвенція забезпечує іноземним фонограмам на території України охорону від відтворення та імпорту екземплярів фонограм.
 • Міжнародна конвенція про охорону прав виконавців, виробників фонограм і організацій мовлення від 26 жовтня 1961 року, до якої України приєдналася 20.09.2001.
 • Договір Всесвітньої організації інтелектуальної власності про виконання і фонограми, прийнятий Дипломатичною конференцією 20 грудня 1996 року, до якої України приєдналася 20.09.2001.
 • Договір Всесвітньої організації інтелектуальної власності про авторське право, прийнятий Дипломатичною конференцією 20 грудня 1996 року, до якої Україна приєдналася 20.09.2001.
 • Угода про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності (ТРІПС) у редакції від 06.12.2005.
 Щодо Законів України, то це Конституція України, відповідні норми Цивільного, Кримінально, Адміністративного та Митного кодексів, Законів України "Про авторське право і суміжні права", "Про медіа", "Про кінематографію", "Про видавничу справу" та інші закони України, що регулюють відносини у сфері правової охорони особистих немайнових та майнових прав суб'єктів суміжних прав.

Дотримання формальностей щодо прав на фонограми
Це передбачено згідно з Міжнародною конвенцією про охорону прав виконавців та виробників фонограм 2001 року. Ці формальності вважаються виконаними:
- якщо всі екземпляри опублікованої фонограми або їх упаковка, що знаходяться у продажу, мають напис, що складається зі знака (P), за яким слідує вказівка ​​року першої публікації, і розташований таким чином, щоб забезпечити ясне нагадування, що фонограма охороняється ;
- якщо екземпляри або упаковка, що їх містить, не називають виробника фонограми або власника ліцензії (шляхом вказівки його імені, товарного знака або іншого належного позначення), то напис повинен також включати ім'я особи, яка має права виробника фонограми;
- якщо екземпляри або упаковка, що їх містить, не називають основних виконавців, то напис повинен також включати ім'я особи, яка володіє правами таких виконавців у країні, де здійснено запис.

 Відтворення фонограми
Це є процес виготовлення одного або більше екземплярів фонограми у будь-якій матеріальній формі, а також їх запис для тимчасового або постійного зберігання в електронній (у тому числі цифровій), оптичній чи іншій формі, яку може зчитувати комп'ютер.

 Здача фонограми до майнового найму — передача права користування та/або володіння оригіналом або екземпляром фонограми на певний термін з метою отримання прямої чи непрямої комерційної вигоди.

 Контрафактний екземпляр фонограми - це екземпляр, відтворений, опублікований та (або) що поширюється з порушенням авторського права та (або) суміжних прав. І, зокрема, екземпляри захищеної в Україні фонограми, яка ввозиться на митну територію України без згоди автора чи іншого суб'єкта авторського права/суміжних прав. При цьому і з країн, де ця фонограма ніколи не охоронялася або перестала охоронятися.

 Публікація фонограми - це випуск в обіг за згодою автора (або іншого суб'єкта прав) виготовлених екземплярів фонограми у кількості, здатній задовольнити потреби публіки. Це може бути шляхом їх продажу, здачі у майнове наймання, побутового чи комерційного прокату, надання доступу до них через електронні системи інформації таким чином, що будь-яка особа може їх отримати з будь-якого місця та в будь-який час на власний вибір. Опублікуванням фонограми вважається також депонування фонограми у сховищі (депозитарії) з відкритим доступом та можливістю отримання в ньому екземпляра (копії) фонограми.

 Екземпляр фонограми - копія фонограми на відповідному матеріальному носії, виконана безпосередньо або опосередковано з цієї фонограми і містить усі зафіксовані на ній звуки або їх частину.

 Права виробників фонограм та відеограм.
Вони охороняються протягом 50 років з дати першого опублікування фонограми або їх першого звукозапису, якщо фонограма не була опублікована протягом зазначеного часу. А організації мовлення користуються такими правами протягом 50 років з дати першого публічного оповіщення фонограми.
Охороняються фонограми як і інші об'єкти суміжних прав без виконання якихось особливих формальностей щодо них та незалежно від їхньої завершеності, призначення, цінності тощо. Для виникнення та здійснення суміжних прав не потрібне виконання будь-яких особливих чи спеціальних формальностей.
Виконавець або виробник фонограми для повідомлення про свої суміжні права на фонограмах та їх примірники, які поширюються серед публіки на законних підставах, або їх упаковки можуть використовувати знак охорони суміжних прав. Цей знак складається з наступних елементів:
 • латинська літера "P", обведена колом;
 • імена (назви) осіб, які мають суміжні права щодо цю фонограму;
 • Рік першої публікації фонограми .

 Використанням фонограми можна вважати:  • публічне виконання, тобто будь-яке повідомлення фонограми за допомогою технічних засобів у місці, відкритому для вільного відвідування, або в місці, де є значна кількість осіб, які не належать до звичайного кола сім'ї, незалежно від того, чи сприймається фонограма в місці її повідомлення або в іншому місці одночасно з її повідомленням;
 • повідомлення в ефір, тобто повідомлення фонограми для загальної інформації за допомогою її передачі по радіо або телебаченню (у тому числі шляхом ретрансляції), за винятком повідомлення кабелем. При цьому під повідомленням розуміється будь-яка дія, за допомогою якої фонограма стає доступною для слухового сприйняття незалежно від фактичного сприйняття публікою. При повідомленні фонограми в ефір через супутник під повідомленням в ефір розуміється прийом сигналів із наземної станції на супутник і передача сигналів із супутника, за допомогою яких фонограма може бути доведена до загальної інформації незалежно від її фактичного прийому публікою;
 • повідомлення по кабелю, тобто повідомлення фонограми для загальної інформації за допомогою її передачі по радіо або телебаченню за допомогою кабелю, дроту, оптичного волокна або аналогічних засобів (у тому числі шляхом ретрансляції);
 • доведення фонограми до загальної інформації таким чином, що особа може отримати доступ до фонограми з будь-якого місця та в будь-який час на власний вибір (доведення до загальної інформації);
 • відтворення, тобто виготовлення одного і більше екземплярів фонограми або частини фонограми. При цьому запис фонограми або частини фонограми на електронному носії, у тому числі запис на згадку про ЕОМ, також вважається відтворенням, крім випадку, коли такий запис є тимчасовим і становить невід'ємну та суттєву частину технологічного процесу, що має єдиною метою правомірне використання запису або правомірне доведення фонограми до загальної інформації;
 • поширення фонограми шляхом продажу або іншого відчуження оригіналу або екземплярів, що є копією фонограми на будь-якому матеріальному носії;
 • імпорт оригіналу або екземплярів фонограми з метою поширення, включаючи екземпляри, виготовлені з дозволу правовласника;
 • прокат оригіналу та екземплярів фонограми;
 • перероблення фонограми.


 Допускаються без згоди виробника фонограми та без виплати винагороди використання фонограм: у таких випадках:
1) для включення до огляду про поточні події невеликих уривків із фонограми;
2) виключно з метою навчання чи наукового дослідження;
3) для цитування у формі невеликих уривків із фонограми за умови, що таке цитування здійснюється в інформаційних цілях;
4) у всіх випадках вільного використання, які встановлені для авторських творів відповідно до Закону України «Про авторське право та суміжні права».

 Відтворення фонограми в домашніх умовах.
Твори та виконання, зафіксовані у фонограмах, допускається відтворювати в домашніх умовах виключно в особистих цілях або для кола сім'ї без дозволу автора (авторів), виконавців та виробників фонограм, але з виплатою їм винагороди. Виплата винагороди виробникам фонограм та іншим особам, які мають авторське право та (або) суміжні права, за таке відтворення здійснюється у формі відрахувань (відсотків) від вартості обладнання та (або) матеріальних носіїв виробниками та (або) імпортерами обладнання та матеріальних носіїв, застосуванням яких можна здійснити відтворення виключно в особистих цілях у домашніх умовах творів, зафіксованих у фонограмах.

 Реєстрація авторського права на фонограму.
Як така вона в Україні не проводиться. Але свої права завжди найкраще підтверджувати документами. Наприклад, шляхом подання на реєстрацію Договорів на створення на замовлення об'єкта авторського права.

Докладніше реєстрація авторського права на аудіовізуальний твір як твір, що фіксується на певному матеріальному носії є за посиланням. Також доцільним є нагадати про реєстрацію авторського права на музику.

Ми здатні захистити Ваші права та інтереси!



Новости
Как правильно подать заявку на регистрацию авторского права на служебное произведение? Какие документы необходимы для этого? Давайте разбираться вместе!
Подробнее

Правове регулювання авторського права на аудіовізуальні твори в Сполучених Штатах Америки є одним із найпрогресивніших у світі, враховуючи стрімкий розвиток аудіовізуальної індустрії в США.

Подробнее

Розкрутка сайту без порушень Закону – що потрібно знати власнику?

Подробнее
Зареєструвати свої авторські права чи отримати дозвіл на використання прав іншої особи?
Подробнее
Як оприлюднити свій контент у мережі так, щоб він залишився Вашим, і можна було відстояти права?!
Подробнее
Архив новостей

Статьи

Сайти стали буденністю нашого життя. Погода, новини та гороскопи – все там! Інтернет разом із величезною кількістю сайтів назавжди увійшов у наше життя. Автори пишуть, створюють цікавий зміст – контент. А цікавий контент – крадуть. Нахабно і безсовісно. Що робити автору чи власнику контенту?

Читать
Архив статей

Агентство Українські торговельні марки
© Яна Кондратюк, 2008-2024
Контактний телефон
    copyright telefon      copyright telegram      copyright viber.svg
отправить письмоinfo@tm.ua
Умови використання цього сайту Політика конфіденційності Заява про відмову від відповідальності